Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten van lehetőség...

Budapesten van lehetőség ingyenes okj-s Női szabó és Divattervező képzésre egy iskolában? - egymást követően? Ha igen akk hol? Mi az iskola neve?

Figyelt kérdés
A keletitől nem messze lenne jó.
2011. febr. 27. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de az okj-s sosem ingyenes. Max akkor ha munkanélküliként a munkaügyi központ finanszírozza bizonyos feltételek mellett. Én most végeztem el így az ügyintéző titkárit.

A szabás varrás meg egy kihalóban lévő tanfolyam a kínaiak teljesen tönkretették a textil és ruhaipart. Én is szeretnék már évek óta megtanulni de csak mostanában indulnak újra tanfolyamok horror összegekért.

2011. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány éves vagy! Mert ha még "csak" 14 akkor mehetsz továbbtanulni a Modell-Divatiskolába - régen ez volt a neve, nem tudom, hogy most hogy hívják - és ott lehet divattervezést és ruhakészítést tanulni. Érettségi utáni technikum is van az ad a végén szakmát. Nem tudom, hogy okj- képzést csinálnak-e - régen volt! - érdemes lenne utána járnod. Nincs messze a Keletitől sem annyira, mert a Wesselényi utcában van.
2011. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt a link hozzá: [link]
2011. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

húh.. mégcsak tegnap regiztem, szval meglepődtem h ilyen gyorsan kaptam válaszokat! :) Köszönöm szépen mindenkinek!

Hát igen sajnos kihalófélben van a varró szakma.. :/

Köszönöm a linket és a hasznos tippeket! puszi!

2011. febr. 28. 16:52
 5/6 fynna válasza:

Sziasztok!

Láttam, hogy jó régi a kérdés, de hátha valaki mostanában jár hasonló cipőben, mint pl. én :), és jól jön a válasz. Az új OKJ törvény szerint, ha az embernek nincs OKJ-s szakképesítése, akkor 23 év felett is elvégezhet egyet ingyen iskolarendszerű esti képzésben. Stílus- és divattervezőt ingyenesen több helyen is találtam (pl Minerva). Női szabót ingyenesen csak egy helyen a Kövessi Erzsébet Baptista Szakközépiskolában ( [link] Itt csak 10'000Ft-os egyszeri regisztrációs díj van beiratkozáskor, és munka mellett is lehet csinálni. Minden szeptemberben indítanak képzést.

2014. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!