Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utazás iskola után? Van...

Utazás iskola után? Van lehetőség erre? (infók lenn)

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne.

Hamarosan érettségizem, és még nagyon nem tudom, hogy mi az, amivel szeretnék foglalkozni. Viszont egy valamit tudok: szeretnék világot járni, lakóautóval, vagy sokszor gyalog, körbejárni az országot, vagy akár még azt is elhagyni, hogy egy kicsit kiszálljak a mókuskerékből, és elgondolkozzak azon, mivel szeretnék foglalkozni (és persze, hogy lássam, milyen is a világunk).

Van-e ilyesmire lehetőség? Vagyis arra, hogy 1 évet kihagyjak a gimnázium és az egyetem (v. főiskola) között anélkül, hogy esetleg újból le keljen érettségiznem, vagy hogy ne vesszen el a felvételi eredményem? (Tehát ha haza jönnék, akkor jelentkezhetnék az elért eredményemmel valahova)

Remélem érthető voltam.


2009. aug. 20. 02:34
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Ha van elég pénze a szüleidnek, hogy eltartsanak 1 évig, fedezzék az utazásaidat, vegyenek neked egy lakóautót, vegyék bele a benzint 1 éven át, akkor hajrá!


Amúgy nem értem, milyen "mókuskerékből" szeretnél kiszállni, hiszen eddig más dolgod nem volt, csak a tanulás. Megérteném, ha "mókuskerekben" éreznéd magad, ha a tanulás mellett dolgoznod is kellene és lenne egy családod, akiket el kellene tartanod.


Olyan nagyon sok dologba még nem fáradhattál bele...


Menj ki Angliába 1 évre dolgozni, ezalatt tökéletesen megtanulhatnál angolul, ezernyi tapasztalatot szerezhetnél és még a szüleidnek sem kellene eltartaniuk! (Legfeljebb egy induló tőkével besegíteni.)

2009. aug. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik el az eredményed.
2009. aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az eredményed nem veszik el. Akkor jelentkezel egyetemre majd, amikor akarsz, még 5 év múlva is jelentkezhetsz, v akár később is. Én is most nem jelentkeztem, idén érettségiztem, 1 v 2 év múlva fogok talán, de lehet h még később.
2009. aug. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak: igen, dolgozom iskola mellett. Nem egy "kemény" állás, de zenéléssel foglalkozom, ami változóan emészti fel a szabadidőmet (néha van, hogy nem kell dolgozni, néha meg van, hogy akár napi szinten órákat). Persze családot nem kell eltartani, stb., de azért a szüleimnek jól esik, hogyha én is beszállok a családi kasszába. Arról nem is beszélve, hogy mindenre válaszoltál, csak a feltett kérdésre nem... (tehát nem volt hasznos)

A másik két válaszadónak köszönöm, hogy arra válaszoltak, amire kíváncsi voltam.

2009. aug. 20. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!