Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikára menjek vagy...

Anglisztikára menjek vagy Földtudományira?

Figyelt kérdés
Egész jó vagyok angolból, eddig nem volt kétségem, hogy Anglisztikára megyek fordítónak tanulni, de utánaolvastam és gyanúsan sok mindenki azt mondta, hogy semmire sem megyek vele. Mivel nemrég elkezdett érdekelni a geológia(különösen a kőzettan) arra gondoltam, hogy a Földtudományi is jó lenne, de olvastam, hogy oda kell kémia és matek is azokból pedig nem vagyok valami jó, különösen a kémia az ami ellenszenves. Arra is gondoltam, hogy Szlavisztikára megyek, de nem beszélek egy szláv nyelven se, és az egyetemen nem tudom, hogy megtanítják-e először normálisan a választott nyelvet. Meg aztán ha már ilyen nyelvet tanulok, akkor inkább külföldre megyek és nem tudom, hogy a szláv nyelvek mennyire keresettek az Egyesült Királyság vagy az USA területén.
2011. febr. 4. 21:29
 1/4 anonim válasza:

Az anglisztika csak akkor érdemes ha pl angoltanár szeretnél lenni, mást nem nagyon érsz vele. Én germanisztikán gondolkoztam, de tul.képpen egy felsőfokú nyelvvizsgával ugyanannyit érek mint a szakkal, csak nincs teljesen átfogó ismeretem az adott országról.


Így mindenképpen a földtudományit ajánlanám

2011. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Viszont a szláv nyelvek más téma. Jó nyelvérzékkel könnyen le tudsz tenni 5-6nyelvvizsgát is, mivel ezek a nyelvek nagyon hasonlítanak egymásra
2011. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Most végeztem Földtudományon! Írj rám ha még érdekel! ;)
2011. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
menjetekapicsba
2012. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!