Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes akkor tanulni a...

Mit érdemes akkor tanulni a mai világban?!

Figyelt kérdés

Jövőre megyek fősulira és már tiszta ideg vagyok mert nem tudom milyen szakokat jelöljek. A Miskolci Egyetemen néztem az egészségügyi szakokat ( egy ottani tanárismerősöm azt mondta hha Mo.-n nem is, de külföldön simán eltudok vele helyezkedni),viszont mindenkitől azt hallom, hogy szar. Nemcsak ezek a szakok hanem szinte mindegyik..... csak a mérnök a jó meg az informatikus.... ilyenkor sajnálom hogy nem férfinek születtem, mert akkor lehetnék pl. hegesztő aztán szétkeresném az agyamat is.

Adjatok tanácsot pls.

18/L


2011. febr. 1. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hogy amikor végzel mi lesz jó....

De azért ne figyelj az ilyen szarozós dolgokra.


Mindegyik szak jó, ha talpraesett vagy. Egy ismerősöm, büfészakon végzett úgy nevezett környezettanulmányin, biológia mesterszakkal. Szinte sokkal egyszerűbb mint az enyém és őt most felvették valamely minisztériumba, tök jó állásba, környezet és kapcsolatok vagy valami hasonlóba.

Most degeszre keresi magát, jó hihetetlen sokat dolgozik meg utazik. Én meg még mindig küzdök az egyetemen biológusként és mindenki azt mondja, hogy inkább menjek el boltosnak, mert többet keresnék vele. De ha jó helyezkedem nálam is a fizu a csillagos ég lehet.


Annyit akartam ezzel mondani, hogy mindegy szerintem minek mész. Szeresd azt és akkor biztosan jó leszel benne és találsz majd annak megfelelő munkát. Milliomosnak, meg munkából nem lehet lenni...

2011. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetertek a felettivel. Inkabb azt probald kideriteni hogy mi erdekel, es hogy mit tanulnal szivesen meg egy par evig, valamint hogy mivel szeretnel kesobb foglalkozni. Sajnos ma nagyon sokan az alapjan valasztanak szakot, hogy mennyi penzt lehet a diplomaval keresni, meg ha maga a szak nem is erdekli. Inkabb valassz valamit ami tenyleg erdekel, mert akkor nagyobb eselyed van arra hogy az egyetemi eveidre ugy fogsz visszaemlekezni, hogy valoban tanultal valami hasznosat es erdekeset. Sok sikert!
2011. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy válaszoltatok :)
2011. febr. 7. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!