Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mai világban érdemes óvónőne...

A mai világban érdemes óvónőnek menni?

Figyelt kérdés

10.es vagyok és igazából még nem döntöttem le hogy mi legyek, de aztán a napokban arra gondoltam, hogy mi lenne ha óvónőnek mennék. Az anyukám is az és ő nagyon ellenzi. Szerinte nem találnék állást, egy idő után megunnám.... de mégis, nekem eddig ez tetszik a legjobban, mert szeretem a gyerekeket, imádok játszani :D (persze tudom, hogy nem ez lenne a feladatom, de fejlesztő játékokat nekem is kéne kitalálnom), szóval szívesen nevelném a gyerekeket. Tudom, hogy van egy bizonyos alkalmassági vizsga, amin sztem átmennék (jó hangom van, a formában is vagyok...), és hogy az érettségin főleg a humán tárgyakat várják el. Szóval összegezve :), szívesen lennék óvónő, de nem tudom, hogy egy friss diplomás lány, hogyan tudna elhelyezkedni. Hogy melyik suliba lenne érdemes elmenni... (ELTE stb...)

Tudom, hogy még "ráérek" ezzel, de ideje lenne eldöntenem, hogy milyen irányban szeretnék elhelyezkedni. Szívesen lennék orvos, fogorvos, gyógyszerész, de tudom, hogy ezek nagyon nehezek, és igazából nem is érdekel. Nem szeretnék olyan munkát vállalni, amit nem szívesen végzek!

Húú, ez hosszú lett...:) Köszönöm, hogy/ ha elolvastátok! És köszönöm a válaszokat is!

És egyébként a jegyeim jók. Majdnem kitűnő vagyok. (Vagyis remélem idén is az leszek :D)


2010. szept. 21. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol laksz. Telkiben pl. három-négyszeres az oviba a túljelentkezés, annyi gyerek van, hely meg kevés, ott óvodát építenek (már egy jó ideje, teszem hozzá...)

Tehát ahol van "szaporulat" ott óvónőre is szükség van. Óvónő ismerősöm ugyanakkor a haját tépi sok szülőtől... szóval, nehéz. Meg most már nem elég, hogy szimpla óvónői végzettséged legyen, kell valami plusz - ezt is mondja. Logopédia, fejlesztés, ilyen-olyan problémás gyerekek szakértése - valami speciális tudás. Arra is van törekvés, hogy az iskolákban egyre több segítő legyen ( pl. diszfunkciósok felzárkóztatására, iskolapszichológus, szabadidőszervező, drámapedagógus, pályaorientációs tanácsadó, stb.) csak hát, leépítéskor tőlük válnak meg először...

2010. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, anyukámnak is kellett járnia továbbképzésre. Ez nem zavar, mert tényleg szívesen foglalkoznék ilyesmivel.

Hát városban lakom 6-7 óvoda van, azt hiszem...:) de ez nem jelent problémát, mert nem muszáj itt leélnem az életem...

Egyébként köszönöm a választ! Az óvónő ismerősöd régóta van a szakmában? Megkérdezhetem, hogy hol végezte el a főiskolát? :) Köszönöm, és bocsi, hogy ilyen sok kérdésem van, de tényleg érdekel a téma.

2010. szept. 21. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hivatás igazából, szóval annak érdemes óvónőnek mennie, aki erre elhivatottságot érez.

Én is gondolkodtam rajta, hogy szeretnék óvónő lenni, de megtudtam, hogy az alkalmasságin énekelni kell, és ha hamis, akkor nem vesznek fel, plusz kell tudni egy hangszeren is játszani, én meg sajnos borzasztó hamisan éneklek és hangszeren sem tudtam sose megtanulni játszani.

Tanár is akartam lenni, mert anyukám is, apukám is, nagynéném is tanít, viszont pont ezért mindannyian lebeszéltek róla, anyukám kerek perec megmondta, hogy legyek bármi, csak pedagógus ne. Pedig szereti a munkáját. Csak a körülményeket nem. Amiben mondjuk igaza is van.

Végül úgy döntöttem, hogy szociális munkás leszek, amúgy már egyetemre járok, ezt tanulom. Erről is sokan próbáltak lebeszélni, és tény, hogy ez sem egy megbecsült hivatás, nincs is túlfizetve (legalább is Magyarországon nem nagyon fizetik meg), de még mindig ez az a szakma, amit a legszívesebben csinálnék, és úgy érzem, jól választottam.

2010. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Eltére járok óvodapedagógiára, úgyhogy gondoltam válaszolok.:)

Attól függ merre laksz, de ez nem igaz, hogy nehéz elhelyezkedni,mert nálunk rengeteg álláslehetőség van kirakva a faliújságra, a legtöbb óvónőknek szól. Az tény,hogy nem árt,ha van valamilyen plusz végzettséged (tanító,esetleg lehetsz angolos,németes vagy szerb nyelvi szakirányon és ezek még csak főiskolán belül vannak meghirdetve, más lehetőség is van.)

Ez egy olyan szakma, ahol szerintem folyamatosan szükség van a fiatalabbakra,mert ma már mások a gyerekek,mint régen,gondolj csak vissza, hogy amikor te voltál ovis,milyen volt a csoportszoba, milyen szokások voltak és ha anyukád óvónő, akkor biztos látod a mostani helyzetet, sokat változott és aki régen tanulta a szakmát, annak nehéz kezelni a mostani rendszert.(Nem egyszer hallani, hogy mesélik: "Régen nem így volt ez".) Illetve ahogy öregszik az ember, úgy válik türelmetlenebbé és a mai kicsikhez sok-sok türelem kell.

Az alkalmassági vizsgán van olvasás,ének és tesi. Tisztán kell tudni énekelni, illetve tudni kell érzékelni a mély és magas hangokat, meg van egy kicsi kottaismeret, de csak az alapok.Tesin sem kérnek nagyon extra dolgokat.Hangszeren nem kell alkalmasságin játszani!(Valaki írta) :)

Az,hogy most kitűnő tanuló vagy, nagyon jó dolog, de nem sok mindent fogsz tudni hasznosítani teljesen mást fogsz tanulni, csak ahhoz kellenek jó jegyek, hogy bekerülj.

A legnagyobb kérdés általában az szokott lenni, hogyan lehet megélni abból a fizetésből, amit a pedagógusok kapnak(óvónőké alacsonyabb,mint általában a tanítóké,tanároké), de látom benned ez nem merült fel.:) Tehát az nem zavar,hogy alig keresel valamit, akkor nincs gond. Nem lehet belőle meggazdagodni,de szerintem aki ezt a pályát választja, az nem az anyagiak miatt teszi és ez így is van jól.

Remélem segítettem :)

2010. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, de azért még tényleg át kell gondolnom pár dolgot, mondjuk még van rá egy évem kb....

Szóval még egyszer köszi! :D

2010. szept. 24. 15:22
 6/6 anonim válasza:

Szia!

én pl a Pannon Egyetemre járok gazdasági szakra,de most azon gondolkozom h abbahagyom és óvónőire megyek.az ok pénzügyekből,és mert ebbe túl sok erőt és energiát kell fektetnem.

előttem ugyanezek a kérdések lebegnek.imádom a gyerekeket,félek az alkalmasságitól,és biztos jó e.

én arra jutottam,hogy igen.jó.mert 3 év alatt elvégezhető,úgy h van egy nyelvspecializációd és ezután még bárhová is tovább képezheted magad.ha megunod egyszer a szakmát,vagy kevés a pénz? akkor fogod magad elmész akármilyen okj-s képzésre.és az plusz pénz lesz.de jobb esetben lesz egy férjed,aki azért majd kisegít ha gondok lesznek.na de visszatérve.okulj az én hibáimból.nézd meg a tantárgytematikát.akármi is érdekel.nézz kolikat,hogy milyen légkörbe kerülnél.

és 2 év még sok idő.igyekezz minnél több plusz pontokat szerezni.nyelvizsga,nyelvizsga.és készülj 1 tárgyból emeltre.és akkor be vagy biztosítva. :)

remélem segítettem kicsit. :)

2011. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!