Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra érdemes menni...

Milyen szakra érdemes menni egyetemre, amivel aztán munkám is lesz?

Figyelt kérdés

Levelezőre szeretnék menni mindenképpen, mert mellette dolgozni szeretnék, ezért olyan kéne, ami úgy is indul. Lány vagyok, 20 éves, egy marketinges OKJ-m van. legjobban valami biológiás dolgot szeretnék, de ha nem lehet vele elhelyezkedni akkor semmi értelme.

már arra is gondoltam hogy megcsinálok egy OKJ-s csecsemő és kisgyermekgondozót. de azzal csak minimálbért fogok keresni...Kérlek segítsetek mert nagyon tanácstalan vagyok :( és abban is kéne segítség, hogy pl. ha a biosz szakot ajánljátok, azon belül mire lehet majd szakosodni.

Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen jöhet szóba, ezek vannak a környéken. ja igen... és fizetni nem nagyon tudok érte sajnos. a pontszámom 272, ha jól számoltam.


2011. jan. 26. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem akarom elvenni a kedved, de levelezőn egyrészt kevés államilag támogatott képzés indul, másrészt - igaz, ezt csak a nappalinál figyeltem meg - ilyen pontszámmal amúgy sem nagyon lehet bejutni nem fizetősre. De amúgy milyen szakra van ennyi pontod? Mert ez szakonként változhat. Miből számoltad a 272 pontot?
2011. jan. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már miért keresnél gyerekgondozóként minimál bért? Megnézted a bértáblában? Mert nem annyi.
2011. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első, én is levelezőre járok. Hülyeség, hogy kevés állami hely indul. Az én csoportomban például csak két fizetős diák van...
2011. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy kevés egy szakra az állami hely, hanem hogy kevesebb az olyan levelezős képzés, ahova egyáltalán hirdetnek állami helyet. Saját tapasztalatom nincs, én nappalis vagyok, de amíg nappalin nagyjából minden képzésre hirdetnek államis helyet, addig levelező képzésnél nem mindenhova. Ezt akartam mondani. Ettől még persze van olyan, ahova lehet államira is járni, csak nem biztos, hogy amit a kérdező szeretne, ott is lehet.
2011. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

itt számoltam ki a pontomat, itt nem kell szakot megadni.

2011. jan. 26. 10:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Mérnök.
2011. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Istenem!! Hogy lehet ilyen felrakni egy oldalra?

Senkinek nem tűnik fel, hogy ez a kalkulátor egy nagy rakás szar?

Nehogy ezzel számold a pontjaid, mert iszonyatosan pofára fogsz esni.

Felvi.hu kalkulátor, vagy ami még jobb: A fejecskéd!!!


A hibák:

- nem kell szakot megadni, ezáltal mindig a két legjobb érettségiből számol, akkor is, ha nem felvételi tárgy

- nem lehet több érettségit beírni

- akkor is beleszámolja az emeltet, ha nem felvételi tárgy


Nekem pl ezek miatt 480 pontot számol, holott 461 pontom volt...

Azért marhára nem mindegy.

2011. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ha kiszámolom a felvi-n, akkor még kevesebb a pontom.

sajnos az év végi eredményeim nem lettek a legjobbak. :(

2011. jan. 26. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézelődj, hogy hol van ilyen alacsony ponthatár.
2011. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nemrég végeztem biológia bsc-n de csak akkor tudom neked jó szívvel ajánlani, ha szereted mellette a kémiát is, mert ez utóbbi teszi ki a tananyag másik 50%-t. Sőt ha molekuláris biológusnak akarsz menni (ami szerintem az egyetlen olyan szakirány, amiben látok elhelyezkedési lehetőséget ebben a szakmában)akkor készülj fel, hogy rengeteg folyamatábrát kell majd megtanulnod és laboratóriumban kell naphosszat pipettázgatnod, pcr-ezned és csomó hasonló "fincsi" dolgot végezned. Az sem árt ha matekból jó vagy, bár szerintem az annyira nem vészes. Ami dominánsabb az inkább a kémia.
2011. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!