Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová érdemes továbbtanulnom?

Hová érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!

Pályaválasztás előtt állok, foggalmam sincs milyen irányba kéne terelnem magam.:S

Nem egoizmusból mondom, de minden tanárgyból szín 5-ös vagyok, nemtudom, hogy milyen munkákkal lehet majd a jövőben jobban elhelyezkedni, és persze jófizető is legyen...Ha ti tehetnétek, vagy teszitek is...Milyen irányba mennétek-mentek tovább?


3.-os gimnazista.


2011. jan. 21. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát mi az ami érdekel?
2011. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Oké, hogy mindenből ötös vagy, de mi érdekel?

Én is ötös voltam pl. töriből, mégis utáltam...

2011. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

foGalmam

Egyébként ha mindenből ilyen penge lettem volna, én vagy valamilyen műszaki pályát választottam volna (építőmérnők, építészm., villamosm., mérnök informatikus), vagy olyat, mint vegyészmérnök, gyógyszerész.

Ezek mind elég kemény szakok, de úgy gondolom, hogy jól meg lehet élni belőle.

2011. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A gépészmérnök is nagyon jó. Nagyon sok gépészmérnök kell manapság.
2011. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan szakirányba menj tovább, amit majd élvezni is fogsz.

Egyetemen nem elég ám annyi tanulás, amennyi a gimiben! Amennyi tudásra ott megkaptad az ötöst, az felsőbb oktatásban éppen hogy csak kettes, már ha egyáltalán megvan a kettes. Ezzel nem elijeszteni szeretnék, csak fel szeretném hívni a figyelmed arra, hogyha valami olyanról kell évekig több száz oldalakat tanulnod, amit igazából nem élvezel/nem érdekel, csak tanulod, mert jól kereső szakma, akkor egy idő után meg fogod unni és úgy meg nagyon kemény lesz.

SZóval biztosan van valami olyan tantárgy, amit szeretsz.. :)

2011. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ezt akartam még volna írni, hogy csak ne azt írjátok, hogy "amit szeretek".:D Mindenesetre mindenkit értékelek, hogy vette a fáradságot és írt nekem.:)

Szóval a mérnökösködésre van szükség, utánna nézek a dolgoknak.:) Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 21. 13:34
 7/19 anonim ***** válasza:

De kicsi buba!!...akkor mégis miszerint akarod választani szakmádat, ha nem érdeklődés szerint?

Azt hiszed, hogy csak mert szín 5-ös vagy bármilyen szakot el tudsz végezni? Hát ki kell, hogy ábrándítsalak, mert ha nincs meg a megfelelő érdeklődés akkor kín az egész. Amúgy is a gimnáziumban ha kicsit jobban vág az agyad minimális tanulással is meglehet az ötös.

Jaaah, hogy te pénzben méred a szakokat. Hát ha neked a pénz hozza a boldogságot, akkor mehetnél külföldre gyümit szedni. Ott az itteni fizetésekhez képest nagyon jók a fizetések.

2011. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Persze, szerintem is simán elég gimnáziumban 5-ösnek lenni, ha csak odafigyelsz, te biztos tudod.:)

Hogy Neked ilyenre nincs lehetőséged, mint Nekem, ne itt ad ki az írigységed.:)

Azért köszi a választ!!!

2011. jan. 22. 10:52
 9/19 anonim ***** válasza:

Én boldogan jelenthetem ki, hogy ösztöndíjas tanuló vagyok a műszaki egyetemen.

Igen...én már csak tudom, hogy kis tanulással is lehet szín 5-ös lenni, mivel én is voltam gimnazista. Az a pár oldal tananyag az semmi.

De igen én irigykedem...minden vágyam, hogy egy céltalan stréber legyek. Amúgy elég semmi ember lehetsz ha csak a pénz vezérel.

Amúgy még sok ilyen vidéki ötöske tette be a lábát hozzánk is. Hát mit ne mondjak...első év végén távoztak is.

2011. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Chh...:D Én tudom mire vagyok képes, bármi áron eltudnék végezni akár egy fősulit- akár egy egyetemet...Általában mindig elérek mindent, amit akarok, mert sohasem adom fel!!!

Látom próbálsz frusztrálni, hogy Nekem biztos nem sikerür.:D:D Nehogy azthidd, hogy a semmire adják az ötösöket...a-a. :):)

Különben is, kit-mit érdekel, hogy a pénzre hajtok, vagy sem??:D Senkinek semmi köze hozzá!!!

Mindenesetre grat Neked, örülök, hogy vannak céljaid.:D

2011. jan. 22. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!