Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes ezek közül...

Mit lenne érdemes ezek közül továbbtanulnom?

Figyelt kérdés
Ami a legjobban érdekel, az a biológia, bár nem tudom, hogy mennyire hasznos, ha ezt tanulom. Ezen kívül még az informatika, matek, esetleg még a német nyelv az, ami foglalkoztat....nagyon szeretem a nyelveket is, de nem gondolom, hogy ezekből meg lehet gazdagodni....valami olyan szakra mennék, amivel a legkönnyebben lehet jól fizető és elismert állást kapni...előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 5. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyelj a reállal foglalkozó munkák a mai világban egyre jobban keresettebek de ezek mellet tenulhatsz nyelvet is.
2011. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudom mennyire lenne nehéz párhuzamosan végezni két szakot, németet és biológiát.....
2011. júl. 5. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Én is két szakot végeztem egyszerre.

De egy jó tanács: nagyon gondold át, mivel SZERETNÉD tölteni a munkaidődet, ne a pénz hajtson kizárólag, mert nincs az a pénz, ami kárpótolna azért, hogy napi 10 órán keresztül végzel valamit, amitől már 10 perc után hányingerd van. A stressz meg tönreteszi az egészségedet meg a családi életedet.

Sokféle melóval lehet jól keresni, biztosan találsz olyat, ami érdekel, azt válaszd! Ne az érdeklődésedet igazítsd a pénzhez, mert az csak pár évig megy, te viszont 40 évig fogsz dolgozni.

2011. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha a biosz - német szak mellett döntesz és mondjuk tanárin ( gondolj a külön órákra amit adhatsz a 2 eléggé ritka tárgyból), akkor pl jelentkezel biosz szakra elvégzed a BSC-t és a szakirányválasztásnál (1. év vége) a németet választod. Míg bioszból kapsz diplomát és muszáj jelentkezned MSCre, akkor németből még pár BSc-s tárgyat is viszel. Az 5. év végére éri utol magát a 2 tárgy, hiszen bioszból MSCn alig lesz tárgyad és akkor a németre tudsz ráhajtani. Mellette viszel pár pedagógiai tárgyat. Ez csak egy lehetőség volt. Ha nem tanárin akarod végezni, akkor elég rázós, hiszen a biosz sok időt igényel és akkor a nyelvi szakról nem is beszéltem,ráadásul mindkettőnél szakirányt kell választanod. Bocsi ha netán OFF lenne, de gondoltam jó ha tudod, hogy az új bolognai rendszerben a 2 szakból mindenképp kell menned MSCre ha tanár akarsz lenni.
2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
németből tanárira, bioszból viszont nem tanárira gondoltam....a biológia nem a legkönnyebb, nekem viszont megy, bár abban nem vagyok túl biztos, hogy a németet is bírni fogom mellette...mondjuk van még idő átgondolni, van még két évem a gimnáziumból....
2011. júl. 5. 11:37
 6/7 A kérdező kommentje:
de a biológiának és a németnek nincs túl sok köze egymáshoz, ez nem jelenthet gondot?
2011. júl. 5. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
A tesinek és angolnak van?:D nincs! Mégis 3 ilyen tanár van a sulimba:) úgyhogy ez nem okozhat gondot:)
2011. júl. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!