Corvinus vagy Széchenyi?

Figyelt kérdés
Kereskedelem és markering, gazdálkodási és menedzsment, és műszaki menedzser érdekelne. Milyen elhelyezkedési lehetőségeim lennének, hol érdemes továbbtanulni? Nem szívesen mennék Pestre és amúgy is Győr közelében lakom, csak a Corvinusos diploma jó híre és a munkaerőpiacon megbecsült értéke miatt választanám Pestet. Vélemények, tapasztalatok esetleg?
2011. jan. 19. 19:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szerintem nyílvánvaló, hogy a Corvinust válaszd, ha megteheted! Nekem BGF-es diplomám van, a barátnőmnek pedig KJF-es és az első munkakeresésnél ez a különbség bizony meglátszott, mert amíg én 1,5 hónap alatt találtam állást, ő majdnem 6 hónapig próbálkozott.
2011. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
10%

Biztos h Angliában sem csak 1-2 egyetem van a legjobbak között...a másik az h mi a legjobb az nézőpont kérdése.

A rangsorokat jónak tartom,anno megvettem pl a hvg rangsorát amikor felvételiztem, de amiket irtak nem láttam sok külömbséget az értékelési pontokban, pl a BCE, BGF vagy PTE között :)A fejvadász cégek is hasonlóan vélekedtek. Sztem akik a rangsor mondjuk 5 első helyezett között benn van ugyanolyan jó képzést fognak kapni.. és ezeken a helyeken is jól megválogatják a sulik h kit vesznek fel. Az meg a másik h ahhoz h valaki államilag finanszírozott helyen bekerül egy közgáz szakra vmelyikre a legjobb 5 közül az már letett vmit az asztalra. Nem csak a "legjobb" suliba járnak olyanok akik OKTV-vel meg 460 feletti ponttal, 2 nyelvvizsgával kerültek be.

2011. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
BCE, PTE, BGF, ezek mind az ország legjobb egyetemei között vannak. De a Széchenyi nem, erről szólt a kérdés, erre válaszoltak itt többen is. Az pedig, hogy a Corvinus jobb, mint a Széchenyi, főleg gazdasági képzésben, nyilvánvaló. Ha a kérdés az lett volna mondjuk, hogy "Corvinus vagy BGF?" akkor valószínüleg senki nem vágta volna rá, hogy a Corvinus.
2011. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben elég sok érkezett. :) Én egyébként azért tartok egy kicsit a Corvinustól, mert nem egy helyről hallottam már, hogy az ilyen nagy létszámú egyetemek szinte diplomagyárként működnek, vagyis nagyon az elméletre mennek rá, a gyakorlatra meg nem fektetnek elég nagy hangsúlyt. Holott az adja meg a dolog lényegét. Erről mi a véleményetek?
2011. febr. 3. 19:56
 15/17 anonim válasza:
32%

ez egy gyökérség tökmindegy holvégzed el, a vizsgákon átjutás 2-el is megy mindenhol, azaz az anyag 50% át elég tudnod... na ez egy lóf@asz. Ha a legszarabb suliban az anyag 80% megtanulod mert szorgalmas és céltudatos vagy akkor is jobb leszel mint az 50% nagyképű pestiek.

Mindent a munkahelyen tanulsz meg úgyis.

Képzelj el egy ügyészt aki a törvénxyek felét tudja csak mert ugyebár a korvinuszon is 2el lehet átjutni.

vagy egy mérnököt aki csak a felét vágja az autóépítésnek... a szint nem ugyanaz de csak a hülyéknél számít. A rangsorokat a felvételi pont a végzett diplomások és a szakátlagok és a munkábaállás ideje alapján készítik. Egy rosszabb egyetemre több hülyét felvesznek és ettől lecsúszik a pesti alá, de ha odafigyelsz előbb vesznek fel külföldre pl:győrből mint pestről.Ha tényleg az akarsz lenni ami, akkor az is leszel. Mondom én aki egy falusi suliból került egy átlag középsuliba ahonnan több országos szakmai versenyt nyertem és most a széchenyire megyek és tudom hogy mindent megtanulok amit csak lehet és mesterképzésen is így leszek. mert tudom mi akarok lenni és tökmindegy hol de elérem. Nem a suli hanem az ember a lényeg!

2011. febr. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek :D És nagyon sokszor úgy van, hogy a cég, ahol a gyakorlati idődet töltöd, ha ügyes vagy, felfigyel rád, és már a diploma előtt állást ajánl. Szóval én nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen helyzetben nem azt az embert választják, akit már ismernek, akivel már dolgoztak együtt és tudják milyen képességei vannak, hanem tegyük fel a Corvinusost, csak mert neki Corvinusos diplomája van.
2011. márc. 3. 20:56
 17/17 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, és válaszadók!

egyetértek abban, hogy aez egyéni kompetenciák legalább annyit érnek, mint, hogy hol végzett az ember, de azért lássuk be, amikor jelentkeznek több 10en, nem ritkán több 100an egy-egy munkára, az interjúra is rendesen meg kell szűrni már az embereket, ilyenkor sokszor kiválasztanak pár elit egyetemet (ami abban a szakmában annak számít), és azoknak a hallgatóit szűrik tovább nyelvtudás, tapasztalat, stb alapján. Ez főleg pályakezdőknél fordul elő, utána már a tapasztalat sokkal többet számít, de egyszerű észrevenni az összefüggést, aki az első években nem kap jó munkát ( a néha igazságtalan egyetemek szerinti szűrés miatt), annak nem lesz később felmutatható ütős tapasztalata sem....

én ezért választottam egyedül a Corvinust. így működnek a dolgok, és nem lázadni kell, hanem ahogy tudjuk növelni az esélyeinket, hogy piacképesek legyünk...én végig dolgoztam az elmúlt pár évet egyetem mellett (azon a területen, amit tanulok) és tényleg azt vettem észre, hogy jól jön, hogy a Corvinuson tanulok, kb mindenhova behívtak interjúzni, és amx 1 hónap alatt találtam munkát mindig, mikor váltani akartam.

amúgy nem elég a 2es mindenből (és természetesen nem képeznek nálunk jojászokat, vagy gépészmérnököket, nem tom ezt honnan vette az egyik felháborodott válaszadó...), ahhoz, hogy álamvizsgázhass minumum 3-as kummulált átlag szükséges, ami persze nem dúrva, csak megcáfolnám, h elég mindenből csak átcsusszanni

ettől függetlenül lehet jó szakambre belőled, ha Győrbe mész, csak lehet, hogy mikor munkát keresel nehezebb lesz, akkor kitartóbbnak kell majd lenned, és szembenézned az abból adódó hátrányokkal, hogy sajnos ahol végeztél nincs benne mondjuk az 5 legjobb közgázos helyben, ettől fügegtlenül akárhogy is döntöttél, rem jól sikerül a felvételid, és hogy szép évek állnak előtted! :)


üdv: egy a fentiek szerint buta de beképzelt közgázos

2011. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!