Lehet esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy hosszú lesz amit leírok, remélem elolvassátok, nagyon várom a segítséget!


Jelenleg 11.-es vagyok, de már konkrét terveim vannak. 2012-ben érettségizek és úgy tudom így már érintenek a változások. A Szegedi Tudományegyetem kommunikáció és médiatudomány szakára ( tudom hogy sokan büfészaknak tartják de ez érdekel, más sajnos nem) szeretnék bejutni, tavaly 409 volt az államilag támogatott ponthatár. Azzal nem lesz gond hogy a kötelező tárgyakból ötös legyek, az érettségivel sem ( annyira). tervezek 1 emelt tárgyat ( vagy töri vagy irodalom még gondolkodom) és egy nyelvvizsgát ( középfokút). Választott tárgyak között vacilálok. Eddig marketing érettségit akartam de sok kavarás van közötte, nem tudni hogy számítanak a pontok, milyen tárgy lesz pontosan az írásbeli, hogy lesz megoldva.. Viszont úgy tudom hogy tanulmányi pontként kötelező lesz megjelölni 1 természettudományi tárgyat ( aminek a 3. és 4. év végi eredményét számítják.) Így arra gondolok hogy inkább informatika érettségit teszek. Az még könnyebb is, viszont semmi köze nincs a szakhoz amire menni szeretnék. ( bár lehet a marketingnek sincs). Az is lehet hogy hátrányos helyzetűnek vagyok számítva mert édesanyám meghalt 3 éve. Nem tudom pontosan. Segítenétek? Szerintetek bejuthatok? Hogyan kapok pontokat? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 19. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én két éve érettségiztem, úgyhogy csak hallomásból tudok a változásokról, szóval ezügyben nem tudok segíteni.

Viszont én is félárva vagyok, és ezért akkor nem járt pluszpont, gondolom ezeken nem változtatnak.

2011. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen értem. Sajnos én is ettől féltem. Nem azért, mert ebből szeretnék előnyt faragni, vagy valami, csak nem hiszem hogy betudnék vállalni még egy emeltet. Azért az fáj, hogy az egyik csaj az osztályból 3H-s mert az anyja nem tudta elvégezni a 11-ik osztályt. Viszont egy országszintű lap a családjuké havonta több mint 1 milla jut haza, apukám meg éppen tavaly végzett el egy szakmát mert különben kirúgták volna. És nekünk nem jár semmi. Semmilyen támogatás, semmiféle plusz pont, az árvasági jár ami jóval kevesebb mint anyukám fizetése volt. Remélem azért sikerül.


[link]


itt láttam a változásokat

2011. jan. 19. 00:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Köszi, elolvasom!

Viszont szerintem nem is fog kelleni 2 emelt. Nem is lenne értelme, mert két emeltért kapsz 100 pontot, és összesen is max 100 pluszpont szerezhető. Szóval ezen ne aggódj! Viszont ha megfogadsz egy tanácsot, töriből tegyél emeltet! Emelt szinten sokkal megfoghatóbb, tanulhatóbb, teljesíthetőbb, mint a magyar.

Nyelvvizsgából szerintem érdemes lenne megcélozni inkább egy felsőfokút (a marketingről írsz, úh gondolom szakközépben csak 1 nyelvet tanulsz, ezért nem a két közepet javasoltam), vagy előbb egy közepet, és ha még van benned lendület, és időd is van, akkor egy felsőt.

2011. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csak 80 pluszpont szerezhető 2 emeltért max.

De 2012-ben érettségizetteknek kell egy természettudomány. infoval azt nem tudod kiváltani:vagy kémia, fizika, föci


a 80 pluszpontot úgy kapod, ha pl csinálsz 1 emelt szintű érettésgit, pl töri, akkor azért 40 pontot kapsz, ha még irodalomból is csinálsz, akkor is csak 40-t kapsz.

a nyelvvizsgáért 2 középfokúért 40- kapsz, egy felsőért, szintén.

az árvaság miatt max 10-15 pontot kaphatsz, ez is abban a 80 pontban van benne, szal ha megcsinálsz minden akkor sem kaphatsz plusz pontot ugy, hogy pl 90 legyen.

2011. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont számításhoz nem értek, mert még régi rendszerben érettségiztem, de szerintem az informatika érettségivel jobban járnál, főleg, ha könnyebbnek is érzed, de informatika, számtech kell mindenhova, marketing kevésbé....
2011. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!