Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a romaniszika - francia...

Milyen a romaniszika - francia szakirány az ELTÉN?

Figyelt kérdés
Csak idegen nyelven tanulnak rajta? Latin előképzettség kell hozzá? Francia majorhoz választhatok ANGOL minort?
2011. jan. 16. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Romanisztika-olaszos vagyok, de vannak dolgok, amik egységesek a területen.


Vannak idegen és magyar nyelvű órák is, pl. magyarul vannak az alapozótárgyak (retorika, informatika, bevezetés a nyelvtudományba, stb.), amik mindenkinek kötelezőek általában.

Egyébként mindig az adott nyelven tanítanak, nyelvfejlesztés, nyelvgyakorlatot.

Latinul nem kell tudnod, bár előnyös - mert első két félévben kötelező a latin romanisztikásoknak. (Együtt vagyunk latinon, ismerek jópár franciást onnan, azért bátorkodtam válaszolni neked.) Ki lehet bírni, de ha már vannak alapismereteid, az kellemes.


Angol minort választhatsz, de kösd fel a gatyád - meghatározott tárgyakat kell felvenned az első két félévben és a jegyek átlaga dönti el, bekerülsz-e... Jelenleg 60 hely van, mindenkinek fő a feje.

Egyébként bármilyen minort választhatsz, ha teljesíted a követelményeit (van, ahol nyelvtudás kell, máshol el kell végezni pár tárgyat, stb.).

2011. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és...

[link]

Itt keresd meg a táblázatban az Alapszak oszlopban a 2010-es franciát. Akik most kezdték szeptemberben, azoknak ilyen óráik vannak/lesznek. Ez egy tanegységlista, ajánlja, mit melyik félévben kell felvenni; melyik tárgyhoz melyik másikat kell elvégezni, stb.

2011. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet!
2011. jan. 17. 17:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy mi történik azzal, akit nem vesznek fel minorba? Azt hallottam, hogy próbálkozhat más minorral, vagy megpróbálhatja később. De mi az a később? Ez hogy befolyásolja a tanulmányokat? Pl. csúszik minden vagy hogy van ez?
2011. jan. 17. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a) próbálkozol ugyanazzal. ha legközelebb sikerrel jársz, az ált./min. 1 év (2 félév) csúszást jelent. egyesek szerint ennek előnye is van, hiszen a tanulmányok végén csak néhány minoros tárgyat kell majd teljesíteni, eközben vígan írhatod a szakdolgozatod, stb.

b) keresel egy másik 6 féléves minort, és úgy csúszol: amíg főszakon 3. féléved taposod, az új helyen még mindig csak az elsőt.

c) nekifutsz egy 4 féléves minornak. így nem csúszol (a minorok ált. 6 félévesek, de vannak 4 félévesek is, pl. szerkesztői ismeretek és tudomásom szerint a magyar is).

d) hagyod a minort a fenébe, és megpróbálod elvégezni a főszakod (ha több van, valamelyik) specializációját. így egy szakod lesz csak.


mindennel nem csúszol. a bukással is akkor lehet probléma, ha már sokadszorra nem sikerül vagy bizonyos további tárgyaknak az előfeltétele nem megy.


megjegyzem, szerintem az ELTE nagyon lükén szervezi az angol minort (valamiért mást nem, pl. franciára, olaszra van afféle kis felvételi, tudásfelmérés. angolon meg mindent a nyakadba öntenek, egy adag ember eleve azon csúszik el, hogy nem kutat utána, hogy vegye fel a tárgyait.

de ez ne vegye el a kedved. csak nagyon tanulj, légy jól informált. az segít. másoknak is segített.

2011. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok információt! Így legalább tisztábban látok :)


Hát az új felsőoktatási törvénynek hála csak kétszer bukhatok egy vizsgán, és pápá...

2011. jan. 17. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!