Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor hogy is van? :...

Most akkor hogy is van? : De-re szeretnék menni, de nem tudom, hogy a jelentkezési sorrend hogy is van.

Figyelt kérdés
Ha egy szakot államilag, és költségtérítésesen is megjelölök, mondjuk államit elsőnek, a költségtérítésest harmadiknak, és ha megvan a pontom az államihoz, de észreveszik, hogy ugyanazt megjelöltem költségtérítésesben is, akkor államira vagy költségtérítésesbe vesznek-e fel? Mert egyik ismerősöm ezt hallotta, hogy akkor biztos, hogy költségtérítésesbe raknak be. De én nem tudom biztosan, hogy most ez hogy van... segítsetek létszi... Válaszotokat előre is köszönöm
2011. jan. 13. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A Debreceni Egyetemre évente több ezer hallgató jelentkezik. Ráadásul a jelentkezést nem nekik küldöd el, hanem az OFIK-nak, aki csak a jelentkezésed adatait továbbítja nekik, még azt sem tudják, egy adott képzésre hányadik helyen jelentkeztél. Sőt, ha jól tudom, a besorolást is az OFIK végzi. Vagyis nem ülnek az egyetem tanulmányi osztályán gonosz, nyereséghajhász emberek, akik azt nézegetik, hogy: "Na, vajon ez a hülye bejelölte-e a költségtérítéses szakot?". Nincs rá kapacitásuk, sőt, lehetőségük se nagyon. Ha eléred az államilag támogatott szak ponthatárát és az előrébb van a sorrendben, akkor oda vesznek fel. Nem foglalkoznak azzal, hogy utána mit jelöltél meg. Az pedig egy dolog, hogy az ismerősöd mit hallott, az ilyen "biztos forrásból hallottam" típusú információk kilencvensok százaléka téves. Nem kell tehát félned, ha elég ügyes vagy, fel fognak venni államira. Igaz, ott is fogsz majd fizetni eleget, mert lassan a levegővétel is különeljárási díjhoz van kötve...
2011. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha megvan a pontod államira, akkor nem tesznek csak úgy át a költségtérítésesre. És még annyit, hogy ha ugyanazt a szakot ugyanazon az egyetemen megjelölöd államilag meg költségtérítésesen is, akkor az csak egy jelölésnek számít, szóval az alapdíjért így 4-et is beírhatsz a sorrendbe.
2011. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De ilyen légből kapott baromságokat honnan szednek az emberek?:DD

Természetesen oda vesznek fel, ahová megvan a pontos, és előrébb van a sorrendben...

2011. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!