Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rabbiképzőbe csak zsidók...

Rabbiképzőbe csak zsidók járhatnak?

Figyelt kérdés
Lehet furcsa kérdés de felvennének rabbi képzőbe ha amúgy református vagyok?
2011. jan. 10. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet esélye, bár biztosan vannak feltételei. Olvass utána az intézmény honlapján, hogy mik a feltételei!
2011. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bárki felveheti a zsidó vallást, attól függetlenül, hogy nem zsidó. De ha rabbi akarsz lenni természetesen le kell mondanod a kereszténységről.
2011. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én múltkor összefutottam egy rabbiképző "főiskola" leírásával, 14 félév (7év) a képzés és csak költségtérítéses a dolog. Meg gondolom hithű zsidónak kell lenni.
2011. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is református vagyok és pont múltkor játszottam el a gondolattal (persze nem komolyan)! :D 10 féléves a képzés, nem vesznek fel sok embert és szóbeli elbeszélgetés az alkalmassági vizsga. Tudomásom szerint nem kell zsidó származásúnak lenni, elég zsidó vallásúnak, ami persze "testi változtatásokkal" jár a fiúk esetében. :) Tehát csak akkor menj oda, ha komolyan gondolod! :D
2011. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak hithű zsidó lehet rabbi.
2011. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A rabbiképzőbe nem csak rabbikat képeznek...


Ha rabbi, vagy kántor akarsz lenni, akkor természetesen szükséges, hogy zsidó legyél (az anyukád zsidó, vagy betértél) a többi szakra - pl. judaisztika - nem kötelező. A felvételi elbeszélgetésen lehet, hogy megkérdezik milyen származású vagy, minek vallod magad, stb. de egyébként nem feltétel.

2011. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!