Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány,...

Kommunikáció és médiatudomány, vélemények?

Figyelt kérdés
Februárban kell leadni a papírokat és a turizmus mellett engem ez a szak is érdekel. Sokat olvastam róla és sokan azt írják h ez egy büfészak amit fölösleges elvégezni mert nem tudok vele elhelyezkedni. Elég tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban h beírjam-e mert engem érdekelne az újságírás, újságszerkesztés, tv-s munkák esetleg film. Ha ezek a dolgok érdekelnek és nem tanácsolnátok ezt a szakot akkor még mit írjak be a turizmus mellett ? És ha pedig erre járnék akkor hol a legjobb a képzés ELTE,BCE,BGF vagy BKF ? Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 8. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tucatszak, elhelyezkedni úgy tudsz, ha van ismerettségi köröd.
2011. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell az ismeretség a szakmában, mert enélkül nehéz elvégezni. Igazából feleslegesen van egyetemi szintre emelve.
2011. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
a turizmusnál nehéz nagyobb büfé szakot találni, de neked ezzel a kommunikációval azért sikerült. végülis legalább jókat bulizhatsz egyetemnek álcázva...
2011. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
óóhh..ne menj olyan szakra, mert nem lesz munkád!!
2011. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha a kommunikáció szak érdekel, akkor azt is jelöld meg. Az biztos, hogy nem elég az, hogy elvégzed a szakot, aztán várod, hogy majd állást kapsz valahol, hanem aktívnak kell lenni már a főiskolai évek alatt. Szerintem a BKF-en nagyon színvonalas, és gyakorlatias a képzés, ami azért fontos, mert már a tanulmányaid alatt belekóstolhatsz a szakmai életbe, kapcsolatokat építhetsz. Vannak tréningek is, amelyeken fejlesztheted bizonyos készségeidet. Szerintem amúgy az a legjobb, ha elmész nyílt napokra, mert ott személyes tapasztalatokat és benyomásokat szerezhetsz.
2011. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BKF-er válasza:
67%

Nos, neked kell tudnod milyen munkát szeretnél végezni. A vendéglátás nem jobb, vagy rosszabb mint a kommunikáció hanem: más. :)


Ha a kommunikációt választod, akkor jó tudni hogy a BKF vezeti évek óta a Kommunikáció és Médiatudomány szak rangsorát országosan. (Kepes András a dékán egyébként).


Én ide járok, és elindítottam egy blogot is, hogy mindenki lássa - akit érdekel - milyen is a képzés (heti szinten tudósítok):


[link]


Remélem segítettem!


(amúgy semmi közöm a BKF-hez, teljesen privát blog!)

2011. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagyobb egyetemekre ELTE, Corvinus, stb... kommunikáció szakra nem túl sok értelme van beiratkozni. Miért? Mert max leviszgázol kb 40 tantárgyból és szinte semmivel nem leszel közelebb ahhoz hogy a médiában tudósíts, írj, stb. Vagy esetleg valamit megérts az egészből...


Hozzáteszem újságírónak születni kell, humoristának, és hadvezérnek is.


Ha újságírás érdekel ne suliba járj hanem kezdj el cikkeket írni. Nem majd, hanem most! Mert a két dolog fényévekre van egymástól.


A BKF-et teljes szívemből azért nem tudom ajánlani, mert ugye ha jól tudom ott van Róka Jolán is. Az ELTE meg duplán problémás, mert ott az előbbiekben említett másik faktor is adott :)


A kodolányin van talán a leginkább gyakorlatküzpontú oktatás. Ha ezeket a tanácsokat nem fogadod meg szinte kijelenthető hogy garantáltan megszívod.


Amúgy ha újságíró akarsz lenni, írj cikkeket, és esetleg menj olyan helyere tanulni ahol talán a legkevésbé rontanak el, ez kb a KJF.

2012. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha újságíró akarsz lenni annak nem sok köze van bármilyen iskolához! (közvetlenül)


Nem árt ha könyveket olvasol persze, de nem feltétlenül azokat amiket kom szakon kell.


Aronson könyveket, Gladwell könyveket + egy csomó HVG könyvet.


Ezerszer mondtam már. Olyan nincs hogy "újságíró akarok lenni". Vagy most is az vagy, mert pl. tegnap is írtál egy cikket (ÉS teljesen mindegy először hogy csak egy blogra) vagy nem írtál még cikket... Szóval ha rocksztár akarsz lenni nem árt gitározni, ha újságíró, akkor írni kell.


Szívesen.

2012. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Te jó ég! Micsoda előítéletes barmságokat olvasok itt. Kb. 10 évvel ezelőtti az utolsó hozzászólás, de fontosnak tartom leírni: az egyik diplomámat kommunikáció szakon szereztem, PR-ra, valamint újságírásra szakosodtam. És köszönöm szépen, 20 éve a pályán vagyok, imádom a szakmámat és tök jól keresek. Pedig nulla háttérrel indultam egy vidéki kis településről. A kapcsolataimat épp az egyetemen alapoztam meg. A volt évfolyamtársaim számos újságnál, TV-nél dolgoznak, a mai napig találkozok velük sajtórendezvényeken, a mképernyőn, az újságok hasábjain stb. Szóval nem egyedi a történetem. Illetve szeretnék leszámolni egy óriási hülyeséggel: attól hogy blogolsz, vagy valami saját magad által összekalapált felületre írogatsz, még nem vagy újságíró. Írásgyakorlatnak jó lehet, de annak is csak akkor, ha van melletted egy tapasztalt szakember, aki javítja a cikkeidet, és segítséget nyújt a fejlődéshez. Pont az ilyen sufniblogok miatt képzelik azt sokan, hogy ők újságírók. Azt gondolják, hogy ehhez ennyi kell és kész. Hát nagyon nem. Azok az előítéletes hülyeségek, amiket fentebb olvasok ugyanúgy elmondhatók többek között pl. a jogászokra, a pedagógusokra, stb.
2023. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!