Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biokemia. Milyenek az elvaraso...

Biokemia. Milyenek az elvarasok, felveteli pontok, mire kell ragyurnom?

Figyelt kérdés

Biokemiaval szeretnek foglalkozni, vagy novenyi biologiaval. Milyen kovetelmenyek vannak? Mibol kellene emelt szintet tennem, illetve milyen jegyeket kell produkalnom, hogy meglegyen a szukseges pontszam? Es mennyi az a pontszam altalaban?

Esetleg hova tudok tovabb menni? Ti hol tanultok?

Tanulasi statuszt nem tudok felmutatni, tehat jelenleg nincsenek jegyeim, mert betegseg miatt halasztanom kell a sulit. Jovore visszamennek, 11-tol csinalom, tehat van idom es lehetosegem elerni a kivant celt.

Egy aprosagot tudok hozzatenni tudasomat mutatva: tortenelembol, fizikabol, irodalombol gyenge vagyok, idegen nyelvek perfekt (ket kozepfoku nyelvvizsga a lathataron, es most tanulom a harmadik idegen nyelvemet), biologia, kemia, matematika 5 es 4 kozott, foldrajz 4 (bar ez sztem nem sokat szamit), gyakorlatilag nulla tanulassal. (Tavaly is zarovizsgat kellett tennem, egy hetet se tanultam az egesz feleves anyagra, es 3,8 atlaggal meglett. Tehat ha rafekudtem volna, akkor meglehetett volna a 4,5 is.)


2011. jan. 7. 10:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A biológia Bsc közepesen nehéznek számít az TTK-s karok között, a molekuláris biológia Msc viszont már nehezebb. A mi egyetemünkön az ÁOK-hoz tartoznak a molekuláris biológusok és a számonkérések is szigorúbbak.

Amúgy a molekuláris biológia és biokémia eléggé rokonfajták, sok helyen egy intézet oktatja mindkettőt (vagyis ugyanazok foglalkoznak biokémiával és mol.biosszal is).

Ha jól hallottam, akkor a Debreceni Egyetemen elég erős a molekuláris biológus képzés.

2011. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
én szombathelyen tanulok (NYME), itt is van biosz szak. elég sokat siránkoznak, hogy milyen nehéz, de szerintem a legtöbbnél aki ezt mondja inkább a képességekkel van a probléma. főleg mivel a legnagyobb gondot az elején a matek okozza nekik. pedig amit ők tanulnak az elég erősen lebutított analízis. szóval egy mérnök kiröhögné, hát még én matek szakról... jó megfogalmazás ez a "közepesen nehéz". aki értelmes és főleg szeret ezzel foglalkozni, annak garantáltan sikerülni fog. de matekkal, kémiával és persze legfőképpen biosszal komolyan kezdj el foglalkozni, mert nagy szükséged lesz rá. én a helyedben érettségiznék kémiából is, a bioszt pedig emelten nyomnám.
2011. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Sajnalom, hogy ilyen rosszakat mondanak az ELTE-rol... Ez jelenleg az egyetlen megoldhato dolog, ahol tanulhatom ezt az iranyt... (Fejer megyebol vagyok.) Debrecenben meg vannak rokonok, ahol esetleg a lakhatast meg tudom oldani, de bonyolult nagyon, es nem szivesen megyek el Budapestnel messzebb az otthonomtol. Kollegista semmifelekeppen nem tudnek es nem is akarok lenni, mivel sajat csaladom van, es nem egyszeru oket itthagyni, plane nem vinni magammal mindenkit...


Mostmar azt is tudom, hogy lehet ket fakultativ tantargybol is erettsegizni :) Ez volt egy masik kerdesem temaja. :)

2011. jan. 7. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!