Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik Magyarországon...

Hogyan zajlik Magyarországon a felvételi? Hány tárgyból kell vizsgázni, milyen szintűek az elvárások?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, hogyan is zajlik Magyarországon a főiskolára/egyetemre való felvételi. Sajnos én nem tudom, határon túl élek, és valószínűnek tartom, hogy itt kicsit másképp megy az egész folyamat. 2011-ben fejezem a középiskolát, és gondoltam rá, hogy megpróbálkozzam magyarországi egyetemeken. tehát hogyan is megy ez?
2010. nov. 8. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs felvételi.

Az érettségi eredményekből és az év végi jegyekből számolják a pontokat.


5 tárgyból kötelező érettségizni (magyar, matek, töri, nyelv és egy választott tárgy).

Az év végi jegyekből is 5 tárgyat néznek.


A pontszámítást megtalálod a felvi.hu-n.

2010. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is, hogy azok, akik nem töltötték be a 18-at nem mehetnek egyetemre.Ez igaz?
2010. nov. 8. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:

itt nincs felvételi! az érettségi eredményed lesz a pontszám. a legegyszerűbb a "duplázós" módszerrel számolni. minden szakon megadnak 4-5 tantárgyat, amivel be lehet kerülni. azok közül legalább kettőből kell érettségizned és akkor az érettségi %-ot megszorozzák kettővel.

pl:

én vegyészmérnök vagyok és a matekot és a kémiát dupláztam. matek 91, kémia 94% lett, így 370 pontom lett.

ráadásul ezt elfogadják a külföldi érettséginél is, mert van szlovákiai magyar ismerősöm és neki is simán számolták így.

2010. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem korfüggő, csak az érettségi az előfeltétele.
2010. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha a www.felvi.hu -ról tájékozódsz, mert vannak még pluszpontok (pl. nyelvvizsgáért, hátrányos helyzetért, emelt szintű érettségiért), valamint, ha jól tudom, már mindenhová kötelező 1 emelt szintű érettségi valamelyik tárgyból.
2010. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!