Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biokemia. Milyenek az elvaraso...

Biokemia. Milyenek az elvarasok, felveteli pontok, mire kell ragyurnom?

Figyelt kérdés

Biokemiaval szeretnek foglalkozni, vagy novenyi biologiaval. Milyen kovetelmenyek vannak? Mibol kellene emelt szintet tennem, illetve milyen jegyeket kell produkalnom, hogy meglegyen a szukseges pontszam? Es mennyi az a pontszam altalaban?

Esetleg hova tudok tovabb menni? Ti hol tanultok?

Tanulasi statuszt nem tudok felmutatni, tehat jelenleg nincsenek jegyeim, mert betegseg miatt halasztanom kell a sulit. Jovore visszamennek, 11-tol csinalom, tehat van idom es lehetosegem elerni a kivant celt.

Egy aprosagot tudok hozzatenni tudasomat mutatva: tortenelembol, fizikabol, irodalombol gyenge vagyok, idegen nyelvek perfekt (ket kozepfoku nyelvvizsga a lathataron, es most tanulom a harmadik idegen nyelvemet), biologia, kemia, matematika 5 es 4 kozott, foldrajz 4 (bar ez sztem nem sokat szamit), gyakorlatilag nulla tanulassal. (Tavaly is zarovizsgat kellett tennem, egy hetet se tanultam az egesz feleves anyagra, es 3,8 atlaggal meglett. Tehat ha rafekudtem volna, akkor meglehetett volna a 4,5 is.)


2011. jan. 7. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én biokémiát csak MSc-n láttam, de amúgy orvosin is elég részletesen foglalkoznak vele.
2011. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Biokémia szak nincsen. Biológia szak van, keress rá felvi.hu-n.
2011. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, kerlek olvasd el ujra a kerdest. Nem azt irtam, hogy biokemia szak, hanem hogy azzal szeretnek foglalkozni.

Felvin nem talaltam semmi erdemlegeset (de lehet, hogy csak en neztem el), ezert tettem fel a kerdest itt, hogy hatha van valaki, aki biologia szakra jar, illetve ebbe az iranyba indul el majd es tudja, hogy merre lehet elindulni.

2011. jan. 7. 13:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Biokémiát több helyen is tanítanak. Biológia szakon, orvosin, gyógyszerészetin, biomérnökin, élelmiszermérnökin meg még ki tudja hol.

De ha növényi biológiával meg biokémiával akarsz foglalkozni, akkor pl tök felesleges gyógyszerészetire vagy orvosira menned.

Azért mondtam a biológia alapszakot.


És a kérdésed igen is félreérthető volt.

2011. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom, kedves utolso. Sokat segitettel. Megneztem a ponthatarokat az ELTEn. Talan menni fog.

Nem ereztem felreerthetonek, de ha valoban az, akkor mindenkitol bocs. Ugyanazon szavak mast jelentenek mindenkinek...

2011. jan. 7. 14:06
 6/13 anonim válasza:
100%

ha biokémiával szeretnél foglalkozni, akkor tényleg a legjobb , ha biológus szakra mész. Ha kémiából és fizikából nagyon nagyon jó vagy, és tudsz éjjel nappal tanulni, akkor érdemes még utánanézni a biomérnöki karnak, de az rettenetesen nehéz, a biológia se könnyű, de szerintem érdekesebb. ott már eldöntheted, hogy hol szeretnél szakdolgozni, msc-n már van kifejzetten növénybiológia is.

Ha nem megy annyira jól a tanulás, akkor érdemesebb kertészmérnöknek menni, ott gyakorlatiasabb a képzés, de szintén foglalkoznak biokémiával, biotechnológiával is. A ponthatárok alacsonyabbak, és úgytudom, nyelvi érettségi is elég a felvételihez

2011. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
biosz alapszak, vagy biomérnöki. az alapszak összehasonlíthatatlanul könnyebb, és a ponthatár is sokkal alacsonyabb.
2011. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Haaat... koszonom, de a fizika nekem nagyon gyengen megy. 2 voltam belole. Igazabol annyira nem ertettem a logikai osszefuggeseket, es bar beteve tudtam a kepleteket, egyetlen szoveges feladatot sem tudtam megoldani... ugyhogy inkabb a biologia szak :)

Most mar ezt is tudom, hogy hova mehetek, ha meg akarom valositani az almomat, koszonom nektek :)

Ha valakinek meg van otlete, varom szeretettel :)

2011. jan. 7. 15:25
 9/13 A kérdező kommentje:

NA! Megtalaltam a felvin, hogy mibol lehet emelt szintet tenni a plusz pontokert a szakokra :) Es tenyleg ott a biologia karnal, hogy tovabb lehet szakosodni molekularis biologia iranyba... Hogy ezt eddig miert nem vettem eszre?

Koszonom mindenkinek! :)


Akik benne vannak a temaban: mennyire nehez ez a szak? Csak sokat kell tanulni, vagy inkabb nagyon-nagyon sokat? :D

2011. jan. 7. 15:30
 10/13 anonim ***** válasza:

A molekuláris biológia nem egyenlő a biokémiával:)

Amúgy ELTE biosz szakját nem javaslom, elég rosszakat hallottam róla. Állítólag eléggé gyenge:) (Olyan mondta, aki oda járt)

2011. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!