Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy negyven éves férfinek ha...

Egy negyven éves férfinek ha még nincs fősulija, érdemes elkezdeni? Levelezőn gondoltam. Van ennek díjja? Hogy van ilyenkor ez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanúgy lehet jelentkezni, mintha 18 éves lennél! Mivel a régi rendszerben érettségiztél még lehet előnyben is vagy. Állami támogatást egy-egy képzésre ugyanúgy kaphatsz. Szerezz be egy felsőoktatási tájékoztatót, ebben minden benne van, avagy olvasgasd a felvi.hu-t. Mindent megtalálsz a jelentkezés menetéről, és arról, hogyan is működik ez az egész felsőoktatás manapság! Maga a jelentkezés 3 helyig 9 ezer Ft, ezután megjelölt szakonként plusz 2 ezer ft. Ezen felül még természetesen a diákigazolványt kell kifizetni. Ha államilag támogatott szakra nyersz felvételt, az iskoláért nem kell fizetned, ha költségtérítésesre mész, akkor nyilván szakonként változó hogy mennyit kell fizetni de 100-150 ezer alatt már nem nagyon lehet megúszni egy félévet névtelenebb főiskolán sem!

Természetesen a jegyzetek díja is a diákot terheli, de ez kibírható. Amiért még államin is fizetni kell, azok a késedelmi diák, illetve pótdíjak, pl pótvizsgákért, de ez megintcsak iskolánként, és szakonként változó hogy kell-e, ha kell, akkor mennyit kell... Amennyiben tanulsz, erre úgysem lesz szükséged!

2010. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
apum 46 éves és ő is elment tanulni szerintem mindenképpen hasznos:)
2010. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, főleg ha tudja, hogy többet elérhet majd vele. Levelezőn meg miért ne.

Én nappalis vagyok, de néha vannak tömbösített óráim, amiken együtt vagyunk a levelezősökkel és láttam már idősebbeket is.

2010. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont legjobb tudomásom szerint 35 éves kor felett már csak fizetősre lehet jelentkezni, vagy valahogy így, szóval mindenképp kell tandíjat fizetni.
2010. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez hülyeség.
2010. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nincs korhatár! ha megvan a kellő pontod, fel is vagy véve. de szerintem akkor már nem sok értelme van.
2010. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kapásból rá kéne vágnotok, hogy hülyeség, csak mert nem hallottatok róla. Én esti gimnáziumban érettségiztem, és a legtöbb osztálytársam már 30 körüli volt, vagy idősebb. Amikor utolsó évben előjött, hogy ki akar továbbtanulni, és ki hova jelentkezik, akkor kérdeztem pár osztálytársamtól, hogy miért nem jelentkeznek államilag támogatott képzésekre is, és ők mondták, hogy azért, mert már elmúltak 35 évesek, és csak fizetősre járhatnak. Valószínűnek tartom, hogy utánanéztek, mert ki szeretne tandíjat fizetni, ha nem muszáj? Én nem tudom, nem én jártam utána, mert én még csak 22 éves voltam akkor, így ez engem távolról sem érintett.
2010. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm anyukája 46 éves, idén a lányával kezdte az egyetemet, csak ő levelezősön... szintén államilag támogatott szakon. Ebből kiindulva kétlem, hogy ne lenne erre lehetőség, illetve tudtommal, csak a második diploma nem ingyenes. Pontosítok, ha valaki már kijárta azt a 12 támogatott félévet! Ennek is vannak átmenetei nem vagyok pontosan tisztában a szabályokkal, de az biztos hogy jelentkezhet államira 60 vagy 90 évesen is az ember... bizonyos középfokú OKJ-s képzéseknél van korhatár tudtommal.
2010. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!