Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miután elvégeztem a mentőtiszt...

Miután elvégeztem a mentőtisztit, azután egyből mehetek mentősnek? Ha igen, akkor én választom meg hogy melyik mentőállomásba megyek, vagy ők választják ki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Suli alatt is szekundálhatsz saját akaratból, de ott kisebb eseteknél vagy jelen. Negyedik félévben már van kötelező óraként kivonuló mentőgyakorlat, ami gyakorlat, tehát kint vagy az állomáson munkaidőben, meg dolgozol (általában ott, ahol neked a legközelebb van).

Suli elvégzése után nem tudom pontosan hogy van. Gondolom számít hogy van-e egyáltalán felvétel, létszámstop. Nem hiszem hogy ha évente 100-200 mentős végez, azokat egyből be is rakják egy állomásra, vagy rögtön munkába tudnak állni (de ha mégsem így van, akkor kijavítanak). Valószínűleg oda fogsz tudni bekerülni, ahol szükség van végzett mentőtisztre, amelyik bármelyik településen lehet, nem biztos hogy pont a lakóhelyeden vagy a közelében. Ha viszont dolgozni akarsz, muszáj elmenni akár az ország másik végébe.

2010. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Nem mindegy, hogy egyetemen vagy okj-n tanulod.

Egyébként kb annyira válogathatsz, mint bárki más az országban mikor munkát akar vállalni.

2010. dec. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!