Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján dönthetném el,...

Mi alapján dönthetném el, hogy inkább szociológia vagy szociális munkás szakra jelentkezzem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

A szociális munkás tevékeny segítője, részese a szocproblémáknak, nem csak elméletben hanem gyakorlatban is.

A szociológus a tudományon belül különböző szakterülettek foglalkozik, kutat, előad, elméletibb összességében, mint a szocmunkás.

Én az utóbbit választottam...

(Aztán abba fejeztem félúton.)

2009. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Mindkettő büfészak, lehet tiltakozni, én látom mit csinálnak. nagyjából semmit. a szoc.munka még büfébb.

ha nyaralni akarsz az egyetemen, de azért szeretnél egy diplomát, tökéletes választás mindkettő, de főleg a szoc.munka.

2009. jan. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: ez a baj. Hogy csak látod (nézed) mit csinálnak- de az elvégzésük meghaladja a képességeidet- mint a stílusodból az remekül látszik is.
2009. jan. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szocmunkásként nem fogsz jól keresni, bár hasznosnak érezheted, amit csinálsz, mert segítesz másokon. (Bár állítólag hamar ki lehet égni.)


Szociológusként fölöttébb bizonytalan, hogy mivel fogsz foglalkozni. 1% az esélye, hogy szociológus kutató lesz belőled, ami rengeteg munkát jelent minimális fizetésért; 99% eséllyel viszont piackutatóként, marketingesként, hr-esként, banki alkalmazottként stb. fogsz dolgozni. Ekkor valószínűleg jobban fogsz keresni, mint egy szocmunkás, de kevésbé "nemes" célokért.


Javaslat: inkább menj mérnöknek, azok még többet keresnek.

2009. jan. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Nézd, ezek hivatások, nem pedig karrierteremtő-állások.

Ezzel jobb, ha tisztában vagy.

Az igaz, hogy nem fizetik jól őket a mai napig, viszont aki igazán szereti csinálni, az nem a pénzért teszi.

Hogy "semmi hasznuk", ezt kétlem,ők emberekkel dolgoznak, - nem pedig embereken - sőt:az emberekért, ez nem egy gyári futószalag, hogy ennyi + annyi a napi norma!

Sorsok múlhatnak rajtuk, ennek ellenére gyakran az emberek a mai napig összetévesztik őket a "jótékonysági hivatallal", pedig ők is csak emberből vannak.

2009. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Bocsi, hogy OFF, de


"Szociológusként fölöttébb bizonytalan, hogy mivel fogsz foglalkozni. 1% az esélye, hogy szociológus kutató lesz belőled, ami rengeteg munkát jelent minimális fizetésért; 99% eséllyel viszont piackutatóként, marketingesként, hr-esként, banki alkalmazottként stb. fogsz dolgozni. Ekkor valószínűleg jobban fogsz keresni, mint egy szocmunkás, de kevésbé "nemes" célokért. "


Szociológus diplomával akkor később HR-esként is lehet helyezkedni? Mert humán erőforrásra mennék, csak sajnos nincs ott, ahova én felvételiznék...Szóval mennyi az esélye annak, hogy 'szociológusként' mégis inkább abba az irányba menjek? Köszi előre is!

2009. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Szociológusként Hr-snek?

Kétlem.

Munkaerőfelvételnél a leendő munkaadódat (hiszen a HR-s az ő keze alá, ízlése szerint válogat embereket)az érdekli, hogy mennyire bizonyulsz jó munkaerőnek, mik a képességeid, adottságaid, illesz-e a betöltendő pozícióba stb.

Annyira elvont tudományág, hogy én ebben az országban, főleg úgy, hogy fogalmam nincs róla, vajon megéri-e 5 évet koptatni az iskolapadot miatta, el sem kezdeném tanulni.

Még egy titkárnőt is előbb alkalmaznak Hr-esnek, mert az legalább tanult némi marketinget, kommunikációt, közgazdaságtant, gazdasági jogot stb.,ilyesmiknek konyítása mellett lehet vki jó Hr-es.

2009. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Óh,értem...

Akkor hát marad a gondolkozás :S

2009. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is szociális munkásnak fogok jelentkezni. Mielőtt részletezném, hogy miért kitérnék egy kicsit. Irta valaki, hogy büfészak...annak üzenem, hogy gondolkozzon el egy kicsit. Ezt az egyetemet biztos könnyebb elvégezni, mint a közgázt (vagy akármelyik hangzatos jónevű szakmát adó diplomás képzést) viszont a kedves válaszadó gondoljon már bele, hogy egy szoc. munkás mennyivel többet, és mennyivel nehezebb körülményekk között dolgozik a későbbiekben...érdekelne, hogy vajon szerite maga a tevékenyésg is büfé munka?? Mert, ha úgy gondolja igen, akkor álljon ki a minusz 10 fokba hajléktalanokat begyűlyteni, szoktasson le narkósokat az anyagról, egyszóval lásson bele egy kicsit a sűrűjébe, és utána nyilatkozzon, hogy bűfé e...

Engem mindig is érdekelt a társadalomnak a kitaszitott rétege. Szeretném személyesen megismerni ezeket az embereket, szeretnék segiteni rajtuk, és kialakitani velük közösen egy szebb világot. Ezért jelentkezem szociális munkásnak.

Amúgy örülök, hogy találtam valakit, aki végre fontolgatja ezt a szakmát:)

2009. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Ismerősöm (média)szociológusként végzett. Ez után egy trénerképzővel később remek tréner lett belőle, hatékony, amit csinál!
2009. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!