Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erről a "taktikáról" mit...

Erről a "taktikáról" mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Tavasszal érettségiztem, felvettek az egyetemre, most kezdtem szeptemberben,de rájöttem, hogy rosszul választottam és otthagytam. Most újrafelvételizek. 4 év gimi alatt nem sikerült eldöntenem mit kezdjek az életemmel, de valamit muszáj, arról már rég letettem, hogy 2-3 hónap alatt megtalálom álmaim szakmáját. Azt tudom mit nem akarok csinálni, de hogy mit igen arról fogalmam nincs. Igazából nincsenek már álmaim, csak szeretnék egy olyan melót amiből majd meg tudok élni, és lehetőleg nem rühellem. Már az is megfordult a fejemben, hogy nem megyek egyetemre, hanem keresek munkát. Anyával beszélgettem a dolgokról és ő azt mondta, hogy csináljak amit akarok, de ő most tud támogatni, hogy továbbtanuljak, hamarosan nyugdíjas lesz, akkor már nem fog menni, most kellene. Arra jutottunk, hogy elkezdek egy szakot, ami kapcsolódik a gimis tanulmányaimhoz (biosz tagozat) kicsit érdekel is, nem az az "Atyavilág ez életem pályája, mindig erre vágytam", szal nem vagyok elhivatott, de legalább érdekesnek találom és talán képes lennék is csinálni. Elkezdem, aztán ha nem jó max átjelentkezem, vagy megcsinálom, hogy legyen egy diplomám és aztán keresek más munkát, sose lehet tudni milyen lehetőségem lesz, milyen kapcsolatokra teszek szert az egyetemen. Aztán ha elakadok, vagy ily módon nem tudok megélni vissza tudok nyúlni a diplomámhoz és azzal állást keresni. Vagy ki tudja lehet közben megszeretem és azzal helyezkedem el az egyetem után. Arra már rájöttem, hogy apámnak tök mindegy mit csinálok, úgyse lesz jó, szal ez nem igazán játszik a döntésemben. Szerintetek?
2010. dec. 16. 15:25
 1/3 Cory Rose ***** válasza:
Szerintem az már régen rossz, ha nincs olyan munka amit tényleg szívesen csinálnál, hanem csak muszájból. Idővel úgyis megunod és megutálod. Jó lenne ha inkább valami olyat keresnél, ami kapcsolódik a hobbidhoz pl, és szeretnéd is csinálni. Nem csak azért hogy megélj belőle.
2010. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

4 év alatt nem sikerült ilyet találnom. Volt valami amiről azt hittem az életem álma, arra tettem fel mindent, aztán rájöttem maga a pokol lenne ha ezen az úton maradnék így otthagytam. Kétlem, hogy februárig megtalálnám azt amit 4 év alatt nem sikerült. Ezen kívül nem is vágyom már karrierre meg ilyesmire. Nem akarom, hogy a munkám legyen az életem. A munka nekem már csak egy szükséges dolog az élethez, de nem az ami az életemet jelenti.

Amúgy érdekel amire mennék, csak nem vagyok elhivatott, nem az a fajta meló ami életem álma lenne. Mondjuk, hogy megfelelne nekem valószínűleg, bár nem látok bele még pontosan, de az eddigiek alapján úgy gondolom.

2010. dec. 16. 15:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs hobbim. Legalábbis nem olyan amihez szakmát lehetne kötni és azon a vonalon elindulni.
2010. dec. 16. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!