Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom belevágjak-e az...

Nem tudom belevágjak-e az orvosiba. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, tehát majdnem 23 évesen kezdeném el az orvosit, ha úgy döntenék. Most hagytam ott az egyetemet, amire jártam. Most nagy választás előtt állok. Ha belevágnék, akkor leghamarabb 28-29 éves koromra végeznék, plusz még ott lenne utána az 5 év. Pszichiáter szeretnék lenni. A felvételi pontok szerintem meglennének, megcsinálnék két emelt szintű érettségit, de lehet csak egyet, ezt még nem tudom. Ez igazából a legkevesebb, mert ezt úgyis megoldanám. Egyelőre nem tudom bejelöljem-e, belevágjak-e. Itt a nagy baj az, hogy már szeretnék dolgozni, és saját keresettel rendelkezni, és ha az orvosira megyek tovább, akkor ez nem fog bekövetkezni még jó ideig.
2011. dec. 20. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt neked kell eldönteni...Amúgy nem biztos, hogy tényleg ezt akarod, ha itt kell megkérdezned.
2011. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én fogom eldönteni, csak gondoltam megkérdezem, ki mit szól hozzá. Kiváncsi vagyok mások vélményére, ki hogy látja a helyzetet, más szemszögből, más megvilágításból. Igen, egyébként még nem döntöttem el, pontosan mit szeretnék, ezért is tettem fel a kérdést.
2011. dec. 20. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ebben az esetben:

Véleményem szerint nem vagy elkésve. 23 évesen még nem vagy öreg hozzá, hiába érzed úgy. Orvosira járok, és azért előfordulnak idősebbek is az évfolyamon. Nem egy olyan ember van, aki évvesztes, 0.-ba járt és még fel sem vették elsőre...még olyan nőről is tudok, aki 36 évesen kezdte el (mondjuk ez már kicsi erős szerintem...)

Ha ez érdekel, ezt szeretnéd csinálni, akkor hajrá.

De azért arra készülj fel, hogy az egyetem még államin is drága, és nem tudsz mellette dolgozni. Szóval minimum a diákéveidben, de vszínűleg még később is a szüleid anyagi támogatására fogsz szorulni. Ha a szüleid tudják ezt vállalni, nincs ellenükre, és orvos szeretnél lenni, akkor vágj bele.

2011. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 23-25 év még pont az a kor amikor érdemes belevágni ha tényleg ezt akarod. Nem azt mondom hogy ha valaki idősebb akassza fel magát, de azt azért érdemes figyelembe venni, hogy a diplomád megszerzése után nem ért véget a tanulás. Szóval ez tényleg egy életen át tartó folyamat. De nekem is van egy 23 éves csoporttársam (első évesek vagyunk) és egész jól beilleszkedett, jól megy neki a tanulás is, és szereti is nagyon.


Szóval szerintem is nyugodtan belevághatsz, nem késtél le semmiről!

2011. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg, de mindenképpen vedd figyelembe azokat, amiket itt a többiek is írtak. Ez a kor még abszolút nem késő, nekem volt 28 éves csoporttársam (2 gyerekkel!), és tök jól be tudott illeszkedni. De arra számíts, hogy nagyon sokat kell majd tanulni, főleg az első 2 évben. Mellette dolgozni lehetetlen. Fontos még, h attól függetlenül, h pszichiáter szeretnél lenni, majd neked is meg kell tanulni minden egyéb szakterület anyagát, még ha a hátad közepére kívánod is. De ha úgy gondolod vágj bele, mert lehet, h egész életedben bánnád ha nem próbálod mg :)
2011. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki tudod perkálni a félév/1milliót? Ha jártál már egyetemre, mint írtad, akkor nem tudod az egészet államin elvégezni, mert elfogynak a támogatott féléveid. Az orvosi enélkül is elég húzós anyagilag, főleg az első év, akkor egy 100000ft-ot simán kiadsz a könyvekre. Meg ha nem zavar, hogy 30éves korodig a szüleid fognak eltartani.
2011. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha előzőleg államilag támogatott képzésben részesültél akkor már fogynak azok a bizonyos félévek. Az állam osztatlan képzés esetén, melynek képzési ideje meghaladja a 10 félévet(pl.: orvosi) az állam támogatja azt 14 féléven keresztül.

Tehát ha egy évet jártál valahova máshova, akkor lehet, hogy már csak 12 féléved van hátra, tehát egyszer ismételhetsz, stb. De ennek nézz utána.

Igen vannak olyanok is akik jócskán harminc felett kezdik el az orvosit, vagy akik veled egykorúak de van pici gyerkőcük.

2011. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

* bocsi: előzőről a lényeg lemaradt

VAGYIS, ha úgy érzed ez az amit tudnál csinálni, ez az ami szíved vágya, és legalább harminc éves korodig nem vállalnál gyereket (ami manapság nem olyan "gáz") akkor hajrá. Ha meg van az anyagi háttér, a szülői támogatás, akkor minden további nélkül.

Egy másik kérdésnél sztem te kérdezted, hogy lehet e munkát vállalni, és titeket nem zavar e hogy anyagilag függtök az (orvosi )egyetemi évek alatt.

Engem annyira nem zavarna, mert tudnám jól, hogy viszonoznám, mihelyst tudom.

Orvosi mellet nagyon nem lehet dolgozni, bár egy orvos ismerősöm annakidején elvállalt szórólapozást, ezt azt. De ez nem hozott sok pénzt, csak épp annyit, hogy egy-egy buliba a belépő meglegyen, vagy épp a nyári sátorozásra. (Mert orvosi mellett nem, hogy munkára, lazsálásra sincs idő.)

Mindenesetre szerintem nagyon szép szakma! :) És, ha ezt választod akkor sok kitartást kívánok, és jó felvételit!

2011. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 18 évesen kerültem be az orvosira, és szerintem ilyenkor még rettentően éretlenek az emberek. Igaz, hogy az egyetem miatt is változtam rengeteget, de azt mondom, hogy ha a mai fejemmel újrakezdhetném, jobb volna. Én azt mondom, hajrá! De arra készülj fel, hogy iszonyú sok lemondással jár, és családalapítás, munka nem fér bele egy darabig.
2012. jan. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!