Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetem elvégzése után...

Az egyetem elvégzése után valóban szélesebb lesz a látókörünk?

Figyelt kérdés
Mármint nyitottabbak leszünk sok dologra.
2010. dec. 10. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak, ha kolis leszel.
2010. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha komolyabb egyetem, akkor igen, de ha valami kamusuli, akkor azért nem biztos
2010. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy szokták mondani, hogy az egyetem haszna nem elsősorban a tárgyi tudásanyag megszerzése, hanem az összetettebb gondolkodásmód, az összefüggések jobb megértésének az elsajátítása. (Nálam, azt hiszem, hogy bevált.)
2010. dec. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit csinálsz az egyetem alatt. Persze függ attól is hogy melyik suli, de inkább csak a társaság miatt. Éppen annyira leszel nyitott amennyire körbenézel, és annyit tanulsz meg amenyit akarsz. Az egyetem ehhez csak idő meg tér, de nem tesz nyitottabbá és nem tanít meg semmit se.
2010. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen egyetem. Pl. nekem egy felsőbb éves azt mondta, hogy ötöd-hatodévre (orvosi egyetem) baromi szűk lesz a látókörünk. Mert nem igazán lesz időnk mással foglalkozni...
2010. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jó egyetemet választasz, és jól csinálod, és kihasználod a lehetőséget, nem csak végigmenni akarsz a vizsgákon, hanem szereted a választott szakmádat, akkor igen.
2010. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még csak most kezdtem el a fősulit, és már érzem azt, hogy sokkal több dologra vagyok nyitott, több minden érdekel, sőt a tanultak miatt sokkal inkább nyitott szemmel járok mint eddig! Imádom a szakomat, és lehet rengeteget kell tanulni, de nem bántam meg, és úgy érzem a főiskola is rengeteg dologra tanít meg, pedig én egy viszonylag kicsi suliba járok. Napirendet kellett csinálnom, hogy jusson időm suli mellett másra is, értékrendet kellett készítenem bizonyos dolgok illetve tantárgyak között, megtanít arra, hogy a talpamra tudjak állni, és bírjam a nyomást, ami szerintem iszonyatosan jó lecke az élethez. Persze van nálunk is egy-két olyan szak, akiknek napi 1 órájuk van, és vége, nekik nem hiszem hogy olyan feszített lehet az időbeosztásuk. Én viszont eddig ebből tanultam úgyérzem a legtöbbet, és ettől is tágult a látóköröm eddig a legtöbbet.
2010. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!