HELP! Földmérő mérnök? NYME földmérő és földrendező mérnöki? Mi a véleményetek?
Földmérést néztem ki magamnak, mint célt.
-Szerintetek milyen?
-Elhelyezkedési lehetőségek milyenek?
-Fizetésről esetleg tud valaki valamit?
-Mi a véleményetek az NYME-en induló képzésről? (máshol nem találtam ilyen irányú képzést)
Vagy hol van egyáltalán ilyen képzés? Melyik a legjobb közülük?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Jelenleg a korábban földmérő mérnöknek hívott képzés az építőmérnök képzésen belül folyik. 1,5 év után a geoinformatika ágazatot kell választani, ha még akkor is ez érdekel.
A Műegyetemen minden szakirány indul, igaz hogy elég kevesen választják a földmérést végül.
Jelenleg az építőiparban is elég nagy a pangás, úgyhogy építőmérnökként is egyre nehezebb elhelyezkedni.
Az előző óriási baromságot írt. Az, hogy az építészeknek vagy építőknek (nem tudom pontosan melyiknek) van geodéziája, mint tantárgy, nem jelenti azt, hogy földmérők lehetnek. Földmérő mérnöknek csakis a NYME-GEO karán lehet tanulni, és a geoinformatika minden szakmában mást jelent. Általánosan fogalmazva: földdel foglalkozó informatika. Nos ezt csak onnan tudom, hogy én NYME-GEO földmérő és földrendező mérnöki szakára járok.
A kérdezőnek válaszolva:
1. Ezt majd később.
2. Az elhelyezkedési lehetőségek nagyon is jók.
3. Fizetésről nem sokat tudok, de majd meglátjuk.
4. Máshol nincs ilyen irányú képzés. Csak a nyme-geo-n lehet földmérő mérnöknek tanulni. A véleményt is majd később.
Ha szeretnél a "majd későbbre" választ kapni (ami ide hosszú lenne, meg az úgy igazi, ha elmondod, hogy pontosan mire vagy kíváncsi), akkor küldhetsz privát üzenetet, vagy majd felvehetsz msn-re.
Az első vagyok. Kedves előző, én a BME építőkarára járok, és nálunk is végeznek földmérők, igaz ők 8 félévig tanulják a szakmát, mivel tanulnak egy kevés statikát is. Arról hogy nálatok nem képeznek ki építősöket, ezért más a szakotok neve arról nem tehetek.
Nálunk az építőipari geodézia szakirányosok ugyanúgy 4 évig tanulnak mindenféle geodéziát, kiegyenlítő számításokat, kataszteri-informatikát, térinformatikát, vetülettant és egyéb tárgyakat, mint ti(megnéztem a mintatanterveteket)és ugyanazokra a jogosultságokra jogosultak.
Én most szerkezetépítő msc-és vagyok, így sem a nálunk folyó földmérő sem a nálatok folyó képzés erősségeit, nehézségét nem ismerem, ettől függetlenül szeretjük azt hangoztatni, hogy a szerkezetes szakirányok nehezebbek :).
Az tény, hogy a kétciklusú képzés megjelenéséig nálunk is volt külön földmérő szak, és ők ugyanazt tanulták 1,5 évig, mint az építőmérnök szakosok (együtt voltak a tárgyaik). Az is tény, hogy a BSc képzés megjelenésével nálunk megszűnt a külön földmérő szak, és ahelyett megjelent az építőmérnök szakon belül a geoinformatika ágazat (és azon belül a földmérős szakirányok). Szerintem ez eléggé összevonás szagú. Egyébként, azért a szerkezetesek és infrastruktúra-mérnökök is bőven tanultnak földmérős tárgyakat, egyik nyárra még egy jó kiadós mérőtábor is van...
Egyébként, mint földmérő tényleg kevesen végeznek és jobb az elhelyezkedési esély, de a nyári tapasztalataim alapján, már sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint pár éve volt és egyre kevesebb a beruházás... Mindenesetre, tény, hogy az építőiparral foglalkozó szakmákkal még mindig sokkal több lehetősége van az embernek, mint például egy szabad-bölcsésszel, vagy kommunikációval.
A kérdezőnek azt javaslom, hogy nézze meg az építőmérnök szakot indító intézményeket és szakirányaikat is. Sok sikert a felvételihez!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!