Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Geóinfó kar (földmérő)...

A Geóinfó kar (földmérő) mennyire nekem való?

Figyelt kérdés

Szeretem: földrajz, informatika

Nem szeretem: fizika, kémia

Közömbös: matek


Viszont a térlátásom kissé gyenge, de úgy gondolom, ez javítható.

NYME-GEO-n gondolkodok, BME-re messze nincs elég pontom. Mit javasoltok? Vágjak neki jövőre is? (is: idén jelentkeztem, de néhány pont híján elcsúsztam, így most gépészen vagyok Veszprémben, de nagyon nem megy, és nem is szeretem a töménytelen mennyiségű fizika, mechanika miatt...)

Törit, irodalmat is szeretem, de bölcsészkarra/ jogi karra nem mennék...persze pontom sincs annyi.

Programozást még életemben nem tanultam, de gondolom majd azt ott megtanítják. Egyedül az ábgeótól félek.. :/

De szerintem még mindig sokkal jobban járok, mint most gépészen.

Mit javasoltok?


2011. okt. 10. 16:24
 1/4 mokkacsino válasza:

A geodézia főleg matematika , fizika, és persze van benne informatika is.

A térlátás hasznos dolog a geodéziában. A másik, hogy a szeretned kell a terepi munkát. Mármint az eddig akár járatlan utak bejárását, a koszt a sarat, a csalánt. Stb.

De pont ezért szép szakma, mert az egyik végén ott van a terepi munka sokszor egyedi megoldásokra épülő munkahalmaza, míg a másik oldalon ott áll a mérésfeldolgozás , szerkesztés és akár a tervezés, ami meg teljesen irodai informatikai jellegű meló.


Nincs ilyen végzettségem, de 2 évig dolgoztam földmérőként és mind a két világba erősen belekóstoltam. Szép és jó világ.

2011. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A terepi munka jöhet... :)

304 pontom van nyelvvizsgával együtt ha jól számolom, 282 volt idén a ponthatár, szóval remélem nem emelkedik jövőre olyan sokkal, és remélem ugyanúgy - 28 pont jár egy közép nyelvvizsgáért.. :)

2011. okt. 10. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Magát a fizikát mint tantárgyat annyira nem veszik komolyan, de a geodéziában ami le van írva azt visszakérdezik (refrakció főként).

"Sajnos" az egész suli a geometriáról és trigonometriáról szól, és egy félévig lesz ábrázoló geometria.

2011. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy a fizika ne ijesszen el, amennyit ott tanultál gépészeten elég is lesz szerintem a tanulás nélküli 5-öshöz fizikából. Lényegében a középiskolás tananyag egyes részeit veszi át.

A térlátás meg javulni fog itt, az biztos.


Persze ezzel nem mondtam azt, hogy könnyű dolgod lesz, csak ezek ne legyenek kizáró tényezők.

2011. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!