Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A germanisztika-szak tényleg...

A germanisztika-szak tényleg húzós?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nagyon nehéz ez a szak mert többek között különböző dialektusokat is meg kell tanulni. Ez igaz? Pontosan milyen tárgyakat tanulnak ott?
2009. jan. 17. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hali.


azt kell mondanom, hogy valóban húzós, én egy negyed éves német szakos vagyok. a dialektusok megtanulása még hagyján, vannak annál sokkal nehezebbek, elvontabb dolgok is.

de annyit mondhatok, hogy a BA (alapszakos képzés) már jóval könnyebb, mint a régi. a BA-ban már egy csomó olyan kötelező tárgyat eltöröltek, ami a régi rendszerben van, ja meg a szigorlatokat is.

a BA-s képzést annyira nem ismerem, úgyhogy inkább mesélek kicsit a régiről, hátha ad némi támpontot. az egész képzés nyelvészetre és irodalomra ill. kultúra-történelemre oszlik. a nyelvészeten belül van grammatika, fonetika, lexikológia, szintaxis, nyelvtudomány, nyelvtörténet (ehhez tartozik egyebek közt az általad említett dialektológia), fonológia. ezek a tárgyak nem csak így önmagukban állnak, van, amelyiknek több része is van (pl a grammatika 3 szemeszteres) és vizsgák is tartoznak hozzá. Ha ezeket megcsináltad, jön a nagy nyelvészeti szigorlat. Irodalom: korszakokra van bontva, egyaránt vannak vizsgák és szemináriumok belőlük. a kultúra részhez tartozik a német történelem, és egyéb kultúrával kapcsolatos tanegységek-persze a német kultúrát helyezi előtérbe. aztán van még sok-sok egyéb szakszeminárium, különböző témákkal, mint pl színház, drámaelmélet, médiaismeret. ezek szabadon választhatók. így nagyon nagy vonalakban ennyi.

és mindenekelőtt tudnod kell, hogy az oktatás német nyelven zajlik. tehát egy stabil némettudás szükséges, ha ilyen szakra szeretnél jönni.

2009. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem vannak Ba-s ismerőseim. Mind úgy mentek, hogy kéttannyelvűsök voltak, felsőfokú nyelvvizsgával, gyakorlatilag csak lébecolnak, nem nagyon kell tanulniuk.
2009. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk igen, a BA már csak ilyen...
2009. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A BA diploma tiszta lazulás, én még régi rendszeres vagyok, és látom a különbséget. Az első válaszolóval egyetértek, akár én is írhattam volna a választ. Egyszerűen hihetetlen, hogy a bolognai tantervből kivették az összes olyan tárgyat, amihez egy kicsit is tanulni kell... Így a BA csak három év lébecolás. A végén általában egy húsz oldalas, szakdolgozatnak nem nevezhető valamit kell benyújtani, szigorlatuk nincs az alapvizsgát (Grundprüfung néven fut) kivéve. És a röhej az, hogy még a BA-sok nyavalyognak, hogy milyen nehéz az egyetem, és hogy milyen magasak a követelmények...
2009. jan. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen így van. Méghozzá tudod miért nyavalyognak? mert nincsenek tudatában annak, hogy az ő képzésükből kivették a régi jó kemény tárgyakat, és azt hiszik, ugyanazt tanulják mint mi, és azon sírnak, hogy jajj de nehéz nekik, velünk ellentétben, mivel nekik csak 3 évük van rá, hogy teljesítsék a tanegységeket, nem pedig 5 mint nekünk... ilyenkor szívesen felvilágosítanám őket, hogy ez nem így van, de fölöslegesen nem keresem a konfliktust senkivel, így nem teszem.
2009. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2009. jan. 18. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól függ, hogy milyen suliból jöttél. Én már megbántam, hogy gimi után nem mentem ki egy évre au-pair-nek, mert rájöttem, h az én nyelvtudásom nem elegendő oda, így első évem után ki akarok menni Németbe... :(
2010. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! én is germanisztikára szeretnék menni, most leszek 4.es. elég erős gimnáziumba járok, ráadásul német specre, nagyon sok egyetemi anyagot veszünk (állítólag :d ), németül tanuljuk a nyelvtant, témákat dolgozunk ki, pro-contrákat, és minket az összes tanár úgy indít h az első két félév nevetséges lesz. szóval személyes tapasztalatom nincs, de az biztos h nagyon sokat számít h milyen képzést kaptál középiskolában.

sok sikert ;p

2010. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki írta, hogy nincs szigorlatunk..nekünk van, kultúrából, irodalomból és nyelvészetből is, ugyanezekből minimum 10-15 oldalas szemináriumi illetve a szakdolgozatot kell megírnunk a 3 év alatt.

Igazatok van abban, hogy sokan kéttannyelvűből jöttek, stb de én speciel nem és nekem nem a legkönnyebb..

2013. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell dialektusokat

megtanulni -

2018. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!