Újra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés

2005-ben érettségiztem.az eredményeim elavultak? meddig érvényesek?

egy diplomám már van, a második diploma fizetős?


23f


2010. nov. 21. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A második diploma fizetős. Érettségi eredmény nem avul el, csak a pontszámítás lesz nálad picit másképp, ehhez ott a felvi [link]
2010. nov. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Classical ***** válasza:

Szerintem ha 2005-ben érettségiztél, akkor már vannak százalékos eredmények az érettségi bizonyítványodban, úgyhogy a normál szabályok szerint kell számolni a pontjaidat. (Akinek nincsenek még százalékos eredményei, annak a jegyei alapján számolnak fix százalékokat, ezt az előző válaszban lévő linken is láthatod).


Pontszámító kalkulátor: [link]


A második diploma akkor fizetős, ha az első államilag támogatott volt ÉS ugyanazon a képzési szinten tervezel tovább tanulni (a szintek: 1. felsőfokú szakképzés, 2. főiskolai / alapképzés Ba/BSc, 3. egyetemi / mesterképzés MA/MSc). Ha tehát most főiskolai diplomád van és mesterben szeretnél tovább tanulni, akkor a 12 neked járó államilag támogatott félévből még felhasználhatod azt, ami az előző képzésedből megmaradt.

2010. nov. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
elvégeztem egy MSC-t 5 év alatt.akkor még maradt 2 szabad félévem? az még számít?
2010. nov. 22. 09:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, maradt kettő, de csak ha nem MSc-s képzésre mégy.
2010. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Classical ***** válasza:
Illetve az "MSC öt év alatt" az gondolom 3 év BSc-t + 2 év MSc-t jelent, tehát akkor BSc-re sem mehetsz már államiban. Marad a felsőfokú szakképzés, meg esetleg a PhD (ez utóbbiban nem vagyok biztos).
2010. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A PhD kicsit más téma, arra járnak még + állami félévek.
2011. febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!