Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz bekerülni, bent maradni...

Nehéz bekerülni, bent maradni a TF-en?

Figyelt kérdés

A TF-re szeretnék bekerülni, de félek, hogy nem elég a középszintű testnevelés érettségi. Mások azt mondják, hogy be lehet így is kerülni, de ha az emelt érettségit nem tudom megcsinálni, akkor bent maradni sem tudnék. Ez igaz? Mennyire nehéz bentmaradni?

Ha például a PTE-n tanulnék testnevelőnek, az is ugyanolyan nehéz lenne, mint a TF, vagy esetleg némileg könnyebb?

Én sajnos nem értek ehhez, úgyhogy megköszönném, ha valaki segítene!:)

Mindenképpen hasonló irányban szeretnék továbbtanulni, de félek, mert elbizonytalanodtam, h ez lehetséges-e. :(


2010. nov. 21. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagyok otthon a tesi szakokon, így csak általánosságban tudok írni neked. A mai világban, az ember amit középiskolából visz magával adott főiskolára, egyetemre hozott tudásként, édes kevés... Lehet hogy felvesznek középszintű érettségivel is, viszont hidd el sokkal könnyebb dolgod lesz, hogyha "rágyúrsz" kicsit az emeltre, hiszen akkor egy darabig talán igazán újat nem tudnak mondani neked. Az első 1-2 hónapban, amíg beleszoksz a főiskolás életbe könnyebb helyzetben leszel, és ha ezt a kezdeti nehéz időszakot a hozott tudásoddal tudod teljesíteni, akkor az nagy lökést ad ám a továbbiakhoz... Lehet hogy ez így nem érthető, a lényeg az, hogy ha nem is emeltezel, de mindenképpen igyekezz javítani az eredményeidet, és teljesíteni azokat az elvárásokat, amik ott várnak majd rád, ezzel is belerázódsz kicsit a rád váró nagy falatra.
2010. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál!:)
2010. nov. 22. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!