Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? Teljesen...

Melyiket válasszam? Teljesen elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

Közgazdasági-informatikai szakközépiskolába járok. Jövőre kezdődik igazán a szakmai oktatás, tehát idén kell választani, hogy közgazdaságtan, vagy informatika.

A problémám az, hogy nem tudom eldönteni, hogy melyiket tanuljam. Mindkettő érdekel. A közgazdaságtan viszont nagyon nehéz, mert sokat kell majd magolni, és az nekem nem megy... Az informatika és a programozá szerintem jobban menne, de azzal mit kezdenék később?

Nem szeretnék sem informatikus, sem közgazdász lenni.

A szüleim mindenképpen azt akarják, hogy közgazdaságtant tanuljak, mert az hasznosabb lesz. Egyetértek, mert szeretném minél jobban ismerni az adózást, meg mindent. De nem tudom, hogy megéri-e két évig szenvedni az elméleti- illetve üzleti gazdaságtannal, hogyha nem azzal akarok foglalkozni?

Ha informatikát tanulok, akkor később mihez kezdek vele?

Eddig 100%-ig biztos voltam a dolgomban (hogy a gazdasági), de most nagyon elbizonytalanodtam.

Ti mit tennétek a helyemben?

Esetleg kihez fordulhatnék, hogy segítsen dönteni?

Nehéz így, hogy nem ismerem egyik tárgyat sem. (Mindkettőből csak az alapokat tanultuk eddig.)

Köszönöm a válaszokat!

16/L


2010. nov. 7. 12:37
 1/8 A kérdező kommentje:

*programozás

Rövidebben összefoglalva: szívem szerint infó, az eszem szerint meg közgazdaságtan.

2010. nov. 7. 12:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezekután milyen szinten tanulnátok a dolgokat, én viszont elgondolkodnék azon, hogy mit is szeretnék kezdeni magammal, ha "nagy leszek". Informatika bizonyos ágai nagyon is jól jönnek a mai világban, hiszen alig van olyan munkakör amit a számítógép és alapvető programok ismerete nélkül betölthetne az ember. Természetesen nem kell ehhez mélyen belemenni, de esetleg ha ehhez köze lesz annak, amit majd a későbbiekben tanulni fogsz, előnyt jelenthet!!

A gazdasági élettel szimplán kíváncsiság, utánaolvasás alapján is megismerkedhetsz, többnyire én is így tettem. Sosem tanultam, és biztosan tudnának olyat mondani, amitől ketté állnak a szemeim, de úgy alapjában véve képben vagyok a dolgokkal, és nagyon sok más ember is képben van a mindennapi dolgokkal, anélkül hogy ezt tanulta volna. Neked kell eldönteni, hogy melyik érdekel jobban, melyiknek látod értelmét. Ha a közgáz nem érdekel, és úgyérzed nem is szeretnéd azt tanulni, akkor ne válaszd azt csak azért, mert a szüleid azt erőltetik!

2010. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így önmagában bármelyiket is választod még nem tudsz vele szinte semmit sem kezdeni.


Én közgazdaságot tanulok, még egy évet kell lehúznom, valóban rengeteg szabály van és nem elég bemagolni érteni is kell. Mikroökonómiát, makroökonómiát, marketinget és számvitelt tanulunk, az elején még volt gépírás és jog is, de az már a múlté. A számvitel teljesen újdonság lesz, a másik háromról már valószínűleg tanultatok. Első körben néhány szabályt kell megtanulni számvitelből, később túlnyomórészt számolás.

2010. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Első: alapvető ismereteim vannak (ecdl vizsga). Fogalmam sincs, hogy mi szeretnék lenni, ha nagy leszek, utoljára - úgy 6 éves koromban - volt elképzelésem, akkor ügyvéd akartam lenni. :D

Második: húú hát ez nem valami jó. :D Magolni nem tudok, a számolós tantárgyakat meg utálom. :/

Egyre inkább az infót szeretném, de nem vagyok benne biztos, és még a szüleimnek is elő kell adni valahogy. :/

2010. nov. 7. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, ha a számolós tantárgyakat utálod akkor a programozás sem lesz egy főnyeremény neked, emögött is elég komoly matek van.
2010. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolom. De valahogy az jobban vonz. Ha legalább érdekel, akkor csak könnyebb lesz. :) Huhh, még félévig ki kéne találnom... :)
2010. nov. 8. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

A kettő közül mindenképpen azt válaszd amelyik jobban érdekel, középsuli után még tanulhatsz bármit.


második voltam

2010. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2010. nov. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!