Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bolti eladó, ruházati eladó...

Bolti eladó, ruházati eladó ezeket miért éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés
Nem provokáció képpen,cska tényleg érdekel,hogyha egy boltban ilyen végzettséggel vagy pénztáros több a kereseted?Nézegettem a képzéseket,és nem olcsók, átlagban 30-40 ezer ft+vizsgadíj..a párom pl évekig csinálta csak ezt,mindenféle végzettség nélkül és több barátom is. Ezek nem csak lehúzások inkább a képzést inditó iskolák részéről?
2010. nov. 5. 00:23
 1/5 anonim válasza:
Én sem értem, h miért kell és miért kerül ennyibe.Plázákban mindenhol kérik és napi 12órákat dolgozol havi 80-ért.Ha valakinek megéri, az nem az eladó lesz.
2010. nov. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem egy ismerősöm sem végzett ilyet, aki plázában dolgozik (persze ettől még nem kérdőjelezném meg, hogy valahol kérik), mindenkinek tartott tréninget a cég miután felvették őket, kasszázástól kezdve, azon át hogy mit vehetnek fel, hogy viselkedjenek, mindenről, legtöbb cégcsoportnál úgyis más-más szokások meg rendszerek vannak
2010. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy olyan helyen dolgozom, ahol indítanak ilyen képzéseket, és persze bevételből élünk mi, de nem lehúzás. Azért vannak ilyen OKJ-s képzések, mert a törvény kötelezővé teszi, hogy kell az ilyen végzettség egy eladónak (a főnöknek mindenképpen kell, mert nem nyithatna boltot, viszont, hogy kit alkalmaz már más kérdés...). Sokan dolgoznak így végzettség nélkül és anélkül, hogy be lennének jelentve, és ha belegondolsz a végzettség nélküliek épp attól veszik el a lehetőséget, aki megtanulta a szakmát.

Az tény, hogy a képzések drágák. Nagyon is. S ez a képzés egy a sok közül, ami a többihez képest még olcsó is...

Én sajnos ismerek több olyan embert, aki elvégezte és nem kap munkát, miközben meg végzettség nélkül egy csomóan dolgoznak eladóként. Ami persze nem az ő hibájuk, csak hát jelenleg van rá mód, hogy bárki eladó legyen. Így egyértelmű, hogy neked is szemet szúr, hogy akkor mi a fenének kell ilyen képzés.

2010. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem szeretnék senkit megsérteni, de nem csak ezért tűnik feleslegesnek...

lehet, hogy én vagyok túl maradni, de úgy gondolom, hogy ehhez felesleges a ki tudja meddig tartó elméleti oktatás, sokkal jobban, és gyorsabban ki lehet tanulni GYAKORLATBAN

2010. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó szerintem a képzés nagy része gyakorlat,viszont nem értem miért kéne hónapokig vagy évekig gyakorolni az árufeltöltést és a kasszázást. Az egyik ismerősöm bolti eladónak tanul,és fél éve semmi mást nem csinál csak árut tölt a teszkoban heti 4 napon,havi 11 ezer forintért, "gyakorlat" cimszó alatt.. ez pl lehúzás szerintem.

A boltvezetőnek megértem,hogy kell papir erről

2010. nov. 6. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!