Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli vagyok, akkor...

Ha munkanélküli vagyok, akkor a munkanélküli hivatalba tudnak/lehet valami tanfolyamot elvégezni? Pl: boltvezetői vagy eladó, ilyesmira gondoltam. És ez kb mennyibe kerülne nekem.

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 15:22
 1/2 anonim válasza:

Ha munkanélküli vagy akkor mehetsz tanfolyamokra, de ezt általában nem te fizeted, sőt még ezalatt juttatásokban részesülhetsz! Azt hogy konkrétan milyenekre az adott régiótol és a kiírt tanfolyamoktól, illetve a végzettségedtől is függ!

De a legpontosabb információt a lakhelyedhez legközelebbi kirendeltségben tudnak adni.

2010. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a munkaügyi hivatal szervezi a tanfolyamot, akkor a résztvevőknek az ingyenes, plussz a tanfolyam idejére megkapják a minimálbért és ha nem a lakóhelyükön van a tanfolyam, akkor 90%-os kedvezményt az utazáshoz.

Ha a te munkaügyid nem szervez olyan tanfolyamot, mint amire szeretnél járni, de a "szomszéd" munkaügyi igen, akkor a két hivatal megegyezése alapján oda is járhatsz, ugyanolyan feltételekkel. Kicsit macerás lerendezni, az elején ide-oda kell szaladgálni a két munkaügyi között.

Olyan tanfolyam elvégzését is támogathatja a munkaügyi, amit nem ő szervez. Ezt egyedi elbírálás alapján.

A www.afsz.hu oldalon felteszik az indítandó tanfolyamok listáját (mi is onnan láttuk, hogy a "szomszéd" munkaügyi szervez olyan tanfolyamot, amit kerestünk, és így tudtunk jelentkezni)

2010. márc. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!