Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik rendszergazda képzést...

Melyik rendszergazda képzést érné meg jobban elvégezni?

Figyelt kérdés

Egész életemben imádtam a gépeket, nagyon értek hozzájuk, egy egész falu és a család összes gépét laptopját én tartom rendben. A kedvencem, hogy van 2 programtervező informatikus végzettségű rokonom, és ők is hozzám hordják folyton a gépüket javítgatni.

Hardver és szoftver szinten is nagyon magasnak mondható a tudásom. A munkahelyemen mindig meglepődnek, hogy a rendszergazdáknál is többet tudok bizonyos területeken.


Viszont félre siklott az életem. Jogász lettem. És nagyon utálom.


Szeretnék váltani, és rendszergazda lenni. Ezt imádnám a legjobban csinálni, a tudásom az érdeklődési köröm minden passzol hozzá.


Csak sajnos Magyarország úgy működik, hogy amihez nincs papírod, ahhoz nem értesz. Minden rendszergazda munkalehetőségnél oda van írva hogy végzettség szükséges. Néhány helyen bármilyen informatikai végzettséget kérnek, van ahol kifejezetten rendszergazda képzést.


Ahogy én látom a Webleren most van 2 képzési lehetőség is.

Egy Junior Rendszerüzemeltető képzés ami 8 hónapos, 520 ezerért

És egy Rendszergazda képzés 3 hónapos, 200 ezerért.


Melyik elvégzése érné meg a legjobban?

Megéri az a +320 ezer forint +5 hónapért?



ma 07:48
 1/2 anonim válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, melyiket végzed el. Nézd meg, hogy melyik ad relevánsabb tudást, és válaszd azt.

Egy CCNA sem árt, illetve sok helyre már úgyis csak úgy lehet bekerülni, ha van releváns felsőfokú végzettséged.

ma 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Végzettség: érettségi, diploma.

A tanfolyamokkal legfeljebb szakképesítést szerezhetsz, szakképzettséget meg csak iskolarendszerű oktatásban. ( [link] 6.2). Vannak államilag nem akkreditált, de a szakma által elismert képzések is, a CISCO, MS-nek szoktak lenni ismertebb vizsgái. Szerintem inkább vágj bele levelezőn egy informatikai alapképzésbe, a keresztfélévben induló képzésekre nov. 15-ig adhatod be a jelentkezésedet. Az ősszel induló képzéseknél persze nagyobb a választék.

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!