Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol és milyen képzést érdemes...

Hol és milyen képzést érdemes elvégezni, ha rendszergazda szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

érdemes manapság ezt választani, el lehet vele helyezkedni ?

mekkora fizetésre lehet számítani ?

2012. febr. 20. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem egyáltalán nem érdemes.

Mondom ezt úgy hogy 2010-ben végeztem Általános rendszergazda felsőfokú OKJ-s szakon.

Gyakorlatilag sehol se tudtam elhelyezkedni vele mivel pályakezdőként nem volt minimum 1-2 éves munkatapasztalatom és nem volt se diplomám mellé. Ugyanis főként azokat keresik akik eme feltéltelnek megfelelnek szakirányú főiskola/egyetemi végzettség azonos munkakörben szerzett tapasztalat minimum 1-2 év, felsőfokú angol nyelvtudás.

De még ha főiskolára/egyetemre si adnád a fejed az igaz hogy OKJn a 2 év alatt sokkal több gyakorlatod lesz mint mérnökinfó szakon a 3 év alatt. De ha lediplomázol akkor sem lesz tapasztalatod benne mivel az a pár hónapos gyakorlati idő amit diploma előtt kell csinálni az lófing és jobb cégekhez akkor mehetsz gyakorlatra ha van valami csókos ismerősöd oda aki beprotezsál de az iskola neked ebben nem fog segíteni, ha nem találsz céget akkor a gyakorlatot megoltják házon belül.


Ezzel az okjval beadtam olyan helyre is az önéletrajzomat ahova egy általános iskolába kerestek rendszergazdát.

Hát az igazgatónőnek elég elvont tényképzete volt és mellé elég abszurd bérezést is vázolt fel.

Konkrétan nekem kellett volna betanítani a tanárokat az outlook használatára (ami amúgyis egy fos) aztán vezessem be a digitális naplót, vegyem fel a kapcsolatot a kerületi rendszergazdákkal, rendezvényeken készítsek fotókat, frissítsem az iskola honlapját és tartsam is karban, vigyem be az órára az írásvetítőt, térképet ha épp kell az órára, stb. Jah és kiemelte hogy a munkaidő alatt (07:45-16:00) ne lezsáljak, ne nézzek filmet a gépen stb. Meg hogy van már nekik egy beugrós rendszergazda csak kellene egy oylan aki mindig kéznél van, jah és a beugrós rendszergazda krolátozná a jogaimat agépeken és fokozatosan adná meg..


Ehhez az álomálláshoz brutto 94 ezer Forintnyi fizetés társult volna 2011-ben (kiszámolva a nettoja 72 ezer forintra jött ki), külön kiemelve hogy nekem csak (aláhúzva) egy 2 éves képesítésem van, nem pedig diplomám.


Én meg úgy voltam vele hogy keressenek másik palimadarat mindenes, nem csak rendszergazdai munkára aki megelégszik a szakmunkás minimálbérrel.


Következő részben hasonló állásinterjús élményem a Corvinus Egyetemen volt ahol linux rendszergazdákat kerestek. Megbeszéltük az időpontot, elmegyek, információnál köszönés után megkérdezem az emberkét hogy XY-t merre találom, mondja hogy 1. emelet balra x-edik ajtó x számú ajtó, megköszöntem és elindultam abba az irányba. Meg is találtam a szobát bent 2 geek arc bújta a gépet, köszönés után kérdezem tőlük hogy én ezt a személyt keresem nem-e tudják hogy merre találom. Mondják hogy a jobbra lévő ajtóból nyíló szobában keressem a sarokban. Bemegyek 2 fazon bezsélget köszönök, konstatálom hogy a sarkok üresek. Visszatérek a 2 geekhez aki az egyik mintha kicsit kancsal is lett volna. Mondom a sarokban senkit nem találtam, mondják akkor biztos értekezleten van, mondom az nem lehet mivel pont mostra beszéltünk meg egy állásinterjút mondja a srác hogy akkor felhívja, felhívta kiderült hogy pár swzobával alrébb várnak rám ketten. Magamban meg zsörtőlödtem hogy hogy lehet valakinek annyi esze hogy megbezsélünk valamit de az információnál nem adja le a portás emberkéne hogy ez és ez időpont között engem fognak keresni légyszives irányísd már át az xy számú szobához... Neh mindegy a gondolatolvasó képességre még gyúrnom kell Peter Petrellivel már fel akarom venni a kapcsolatot.

OK megtaláltam a szobát, bemegyek mondják hogy x időre bezséltük meg az interjút és hogy 5 percet késtem, én emg mondtam hogy az az 5 perc azzal ment el hogy magukat kerestem házon belül.

Az interjú vagy 45 percig tartott kérdeztek mindent hobbi, milyen zenét hallgatok, milyen mp3 lejátszóm van, gépen mikkel szoktam foglalatoskodni, milyen szakmai tapasztalataim vannak ha vannak stb.

Mondták hogy emailben értesítenek a fejleményekről.


Az email 2 hetet váratott magára kb 3 ember közül keleltt dönteniük magamat si beleértve, mondták ők.


Az email lényege egy az egyben másolva:

"Kedves XY!


Az interjún ígéretesnek láttunk, van benned potenciál.

Időközben jelentkezett olyan jelölt is, aki mindamellett, hogy elfogadta az általunk felajánlott fizetést, több éves rendszergazdai és programozói tapasztalattal bír.


Köszönjük jelentkezésed, és bár nem rád esett a választásunk, arra bíztatlak, hogy a továbbiakban se hagyd abba a unix vonalat, hiszen a nagyvállalati megoldások esetén a mélyben minden esetben valamilyen unixot találni."


Egyébiránt megjegyezném hogy az interjú alatt az fizetést annyira nem emlegették hogy mennyi is az annyi így a fizetés ellen sem tudtam ágálni. Ellenben mondták hogy tudják hogy ezt nem kellene de azért mégis megkérdezik hogy mi volt az utolsó 4 állás amire jelentkeztem. Gondolom azt akarták felmérni mennyire elkeseredett az ember és kínjában mennyire ad a szakmája alá.


A két kiemelt állásinterjún felül még rengeteg helyre beadtam az önéletrajzom de többségében válasz emailre se méltattak. Augusztusban már végső elkeseredésben tescohoz is jelentkeztem mondták van 3 munkakör ahova keresnek embereket, műszaki eladó, éjszakai árufeltöltő, planogram (ők tervezik meg(?), hogy mi hova kerüljön pl. akcióválátsokkor). Elregéltem nekik hogy inkább számítástechnikai területen mozgok, ennek ellenére felvettek mint éjszakai árufeltöltő. Hát aki fogyni szeretne Norbi helyett szívesen tudom ajánlani a tesco éjszakai árufeltöltői állást a 19 nap alatt amíg ott dolgoztam vagy 6 kg-ot fogytam és még fizettek is érte, bár a fizetést is azért írom le hogy lássátok mekkora a káosz a fejekben és hogy egy egy állásért mit adnának a leendő munkáltatók.

A fizetésem ott brutto 108 ezer forint volt, de a 30%os éjszakai pótlékkal jöttem ki 19 napra 105 netto + 5 ezer kajajeggyel. Este fél 10től reggel 6-ig dolgoztam. Elég egy strapás munka mivel folyamatosan állni kell és ha az alsó polcon kell munkálkodni néha néha rádszólnak hogy en a fellépőre (amivel eléred a polc magasabb részeit) ülj rá, hanem guggolj vagy térdelj le..

Mivel én masszív testfelépítésü emberke voltam ezért én gyakran kaptam meg a kutyáseledeles sort vagy ahol az olajok voltak. Ha csálén álltak az eledeles zsákok akkor átpakoltatták velem a 15 kilós zsákokat. Vagy hogy az 5 kilós floriol olajat amiben zsugorban van 3 tehát 15 kg rakjam már fel polctetőre és hasonlók.

Rövid pályafutásom ott abból fakadt hogy az állást amúgy sem találtam álmaim munkájának, de amit kértek tőlem azt megcsináltam. Osztályvezetőmnek az volt a gonja velem hogy éjszakánkéne "csak" 4-5 raklapot rakok ki, és nem 8-10-et, meg hogy látja rajtam hogy motiválatlan vagyok és hasonlók. Magambe meg mondtam hát igen én nem dolgozom ott x éve hogy fejből tudja melyik terméket hol találom az elején emg az időm nagy része keresgéléssdel ment el, a másik meg az hogy az az ember aki ezt a munkát szívvel és lélekkel csinálja (osztályvezetőm) azt egy alapos orvosi kivizsgálásra küldeném el meg pszichológushoz.


A kapott fizetésemet inkább biztonságiőri oktatásra költöttem le meg fegyvervizsgára, mivel azért biztonságiőrök mindig kellenek valahova.


Most értékszállítóként dolgozom havi 16-18 napot , napi átlag 15-16 órában, netto 130-135 ezer forintnyi fizetéssel +5 ezer erzsébet utalvány és +12 ezer ft szépkártya a bérenkívüli juttatás.

Még erre is azt mondom hogy a munkát és a fegyveres rablás veszélyeit tekintve nem valami sok, viszont bejelentett állás fizetés mindig pontos és vna olyan aki 8-10 éve már ott dolgozik, tehát nem kell attól félnem hogy 1 év után leépítenek. Viszont megkívánják a pontosságot és a felelősségteljes munkát.


A volt osztálytársaim sem tudtak elhelyezkedni akik velem együtt rendszergazda szakot vágeztek, vagy még mindig nincs munkájuk vagy más területen dolgoznak, valaki pl gyári munkásként egy ventillátorgyárban.


Üdvözlettel


Egy általános rendszergazda a sok közül.

2012. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lelekfalo válasza:

Szia!

2017.05.31.-én szereztem meg az informatikus rendszergazdai végzettségem, 2018.01.01-tól egy elég nagy hátterű céghez sikerült bejutnom, saját erőből! 250e bruttót keresek most fél év múlva 280 bruttó majd aztán ismét emelés és még bónusz, tehát szerintem pályakezdőként ez elég erős és jó kezdés alap, + támogatják a fejlődést, tanfolyam vagy főiskola, teljes egészében támogatják.

Teljesen megéri ez a szakma!

2018. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!