Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ún....

Mi a véleményetek az ún. "általános rendszergazda", ill. "hálózati informatkus" képzésekről? Érdemes elvégezni? OKJ-s képzések.

Figyelt kérdés
Egy cég ha ilyen munkakörbe akar alkalmazni, akkor a diplomás informatikusokat (mérnök, prog., gazd.) veszi fel, vagy a direkt szakképzetteket?
2010. jan. 27. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
ha a pénz számít akkor az OKJ-s embert, mert kevesebbet kell neki fizetni... (feltéve hogy ugyanarról a képesítésről van szó nagyjából)
2010. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalat:) Az Informatikai nagy cégeknél nem a papírt nézik, mármint persze legyen, de nem csak a diplomásokat veszik fel:) Okj-s képzéssel ugyanannyira mész mnt egy diplomával, ha van mögötte tudásod. Pár ezer Fttal kevesebbet fizet úgy, de nem mondanám rosszulfizető állásnak, diploma nélkül sem.



Hálózattelepítő: Én is ilyen képzést végzek most, egyelőre tetszik, van egy pár töltelék óra de nagyon sok hasznos is mindemellett. Szerintem bővült a tudásom, és még csak gyarapodni fog:)

Annyi a kül. a 2 között h. a rendszergazda az egész, a hákózattelepítő az egésznek egy kis szegmense.


Az általános rendszergazdai képzéssel szerintem körübelül ugyanannyira mész mint a másikkal. Nem könnyű ha szakember szeretnél lenni és nem csak az időt tölteni, de megéri.


Nagyon sok esélyt látok arra h. informatikus mindig kelleni fog az életben:D Szóval szerintem az OKJ-s képzéssel rendelkező Informatikusok ugyanúgy megállják a helyüket mint diplomás társaik.


Mindenesetre azért jó ha tudod h. a szakma mellé minimum 1 de sokal jobb ha 2 nyelvet még +ba beszélsz. Angol informatikus nagyon sok van, német kevesebb:) csak egy tipp:D


bocsi, a hosszú válaszért, csak, érdekel a téma:D

Üdv

2010. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ, felcsillant a szemem! :)
2010. jan. 29. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!