Érdemes belevágnom? JOG

Figyelt kérdés

Hát először is, az igazat megvallva, már amikor bekerültem a gimnáziumba, akkor már tudtam, hogy később jogot akarok tanulni. Persze kaptam egy rossz töri tanárt és ez az elhatározásom kicsit alább hagyott. De miután rájöttem, hogy nem csak abból lehet emelteznem, ezért ugyanúgy visszatért a szívembe, hogy még is jogász akarok lenni.

Annyi tart vissza, hogy nem leszek-e 1000 éves mire kapok egy jó munkát és fizetést?!

Sajnos van belelőlük 1000.

Ezen okból kiindulva a közgazdaságit néztem, nem tudom, az lehet jobban megérné, nem?

Véleményéket várok:)



szept. 7. 00:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp most lett egy nyáron végzett igig-es kollégám, ráadásul ötössel végzett, és a jogszabályban a paragrafus jelet nem tudta kiolvasni.. eleve nem vártam hogy igigesként annyit tudjon mint én jogászként, de ezzel sikeresen leírta azt a szakot a szememben :D

A 70-80% abszolút túlzás, a mintatantervek alapján is látni hogy a jogi tárgyak felét ha tanulják, nem véletlenül csúsznak több évet vagy buknak ki jogról azok akik olyan álmokat kergetnek hogy igig után pár év alatt elvégzik a jogot. Ég és föld a kettő, a tanárok se várják ugyanazt a tudást egy leendő jogásztól és igigestől, nyilván.

szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!