Érdemes belevágnom? JOG

Figyelt kérdés

Hát először is, az igazat megvallva, már amikor bekerültem a gimnáziumba, akkor már tudtam, hogy később jogot akarok tanulni. Persze kaptam egy rossz töri tanárt és ez az elhatározásom kicsit alább hagyott. De miután rájöttem, hogy nem csak abból lehet emelteznem, ezért ugyanúgy visszatért a szívembe, hogy még is jogász akarok lenni.

Annyi tart vissza, hogy nem leszek-e 1000 éves mire kapok egy jó munkát és fizetést?!

Sajnos van belelőlük 1000.

Ezen okból kiindulva a közgazdaságit néztem, nem tudom, az lehet jobban megérné, nem?

Véleményéket várok:)



szept. 7. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

marha nehéz mindkettő.

a jog annyiból jobb hogy szerintem könnyebben el lehet vele helyezkedni, vagy ha esetleg specializálódni akarsz akkor van rá lehetőség. én igazságügyi igazgatásra mentem, kriminológia a cél. :)

szept. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pesig nagyon hosszu folyamat és száraz. Utana x evig kevés béren kell dolgoznod. De ha kivarod vagy van rálehetoseged , higy kivard ezt a 10evet utana sinen vagy.
szept. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm ne az alapján dönts az életedről, hogy melyik "érné meg jobban." Amit választasz, azt utána napi 8 órában fogod csinálni a hátralevő életed nagy részében, azzal kelsz, azzal fekszel. Kaphatsz akármennyi pénzt egy munkáért, ha nem élvezed. Ügyvédként egyébként kiemelném azt, hogy az ügyvédként önálló lehetsz, míg egy közgazdász leginkább munkaviszonyban dolgozik. Persze nyilván elmehet tanácsadónak, vagy a gazdasági képességeit lehet hogy befektetések útján tudja kamatoztatni, de szerintem ez csak egy kisebbségnek működik. Ez csak egy szempont, rengeteg mindent lehet felhozni egyik vagy másik pálya mellett.
szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Ügyvédként lehet hogy önálló lesz, de cserébe nem lesz munkája ha nincsenek kapcsolatai. Szóval nem értek egyet, a megélhetés szempontjából is mérlegelni kell. Elhivatottságért nem adnak kenyeret a boltban.
szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

#1 vagyok

meg az a baj tulajdonképpen az ügyvédekkel hogy rengetegen indulnak rajta, de vagy kiesnek vagy rengeteg lesz a kezdő ügyvéd. én ezért mentem igigre, tömegszaknak találom az osztatlan jogászt. de kinek mi.

szept. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Justinianus ***** válasza:
57%

"Sajnos van belelőlük 1000."

És ezer jogászra jut 20 ezer közgazdász.

szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MDaniel98 ***** válasza:
55%
Közgazdászokra viszont kicsit nagyobb a versenyszféra kereslete. Azért 5 évet tanulni, hogy a közszférában porosodj, pedig nem igazán éri meg.
szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

"Én ezért mentem igigre, tömegszaknak találom az osztatlan jogászt"

Az érdekelne attól aki ezt írta, hogy tisztában van-e azzal hogy az igig egy lerövidített, lebutított jogi képzés amivel többek közt asszisztensnek lehet menni ügyvéd mellé, vagy a közigbe beágyazódni? Még mindig jobban jár az ember a joggal mert milliószor több ajtót nyit ki az ember előtt, mint az igig. Mellesleg a kérdező nem írta hogy ügyvéd akar lenni, rengeteg más irányba is indulhat jogászként.

szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 tudom jol hogy mire jelentkeztem :D nekem a 70-80 szazalekat kell tudjam annak, amit egy jogasz tud. van kulon jogi asszisztens szak is.

ha meggondolom magam igig utan esetleg es megis elmegyek jogaszra akkor is max + 2 ev lenne es ugyanott vagyok mintha elmentem volna osztatlan 10 feleves kepzesre.

a vegen meg lehet belolem is ugyved lesz, fogalmam sincs. azert irtam az ugyvedet mert altalaban jogasz utan arra specializalodnak. engem pl erdekel a kriminologia, lehet arra elmegyek.

szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 plusz 2 év? Te milyen egyetemre jársz?

Budapesten a Pázmányon +4 év, a Károlin +3.

Ez a 70-80% pedig nagyon nem stimmel. Ezt szerintem te is érzed hogy nagyon erős ferdítés.

szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!