Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet válasszam?...

Melyik egyetemet válasszam? Többi lent…

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdtem a 12.osztályt, és eléggé rám zúdult az a teher, hogy idő lenne a felvételi rangsort végre nagyjából felállítani, kitalálni. Ötleteim szerint, az informatikus szakok játszanak elsődlegesen. Voltam nyíltnapokon az ELTE-, BME-, OE- és Pázmány informatikai karán. De továbbra se tudom, melyik intézményt válasszam, jelöljem meg.


Programtervező informatikus szak szimpatikus, mivel nincs fizika, de sok helyen hallottam, hogy “nem elég, kivéreztetett” szak, és a munkalehetőségek azzal a diplomával nem a legkitűnőbbek. Szinte biztosan csak budapesti egyetemeket jelölnék meg. Tudtommal egyedül az ELTE-IKn van ez a szak.

BME-ről hallottam ismerősöktől is, akik odajárnak, hogy nagyon nehéz és éjjel-nappal tanulni kell, az évfolyam fele elhagyta a szakot, már első félévben. Ezt a nyíltnapon is láttam, hogy nagyon keményen veszik a szakot. A mérnökinformatika szak kiegészül az előzőhöz képest rengeteg fizikával, ami megrémiszt, hiszen a középiskolában nekem elmondhatom, hogy szinte soha nem volt fizikaoktatás.

Óbudai Egyetemről azt hallottam, hogy ott viszont a színvonal gyenge, ahogyan a Pázmányon is. Annyira, hogy utána a diploma szinte semmi munkalehetőséget nem fog kínálni. Az Óbudain egyébként vannak még érdekes szakok is, amik megtetszettek, csak egyesekhez idén nagyon alacsony volt, túl alacsony a ponthatár, félek hogy a dolog önmagáért beszélhet. Pázmányon viszont kétségtelen, hogy nagyon kedvesek, segítőkészek az ott dolgozó professzorok, tanárok, dolgozók.

A gazdaságinformatikus szak áll tőlem a legtávolabb, egyáltalán nem érdekel a közgazdaságtan, semmilyen szinten sem, tehát az a szak nekem nem játszik. A kettő közül kéne döntést hoznom, hogy programtervező- vagy mérnökinformatikus szakot írjam az elsők közé, és ha mérnökinformatika, akkor melyik intézmény kara. Fontos lenne számomra, hogy ne csak egy neptún kód legyek, hanem egy egyetemista ott, fontos nekem az emberi oldal is azért, de az is hogy azért némi színvonala legyen is az egyetemnek, mert aztán szeretnék is majd elhelyezkedni a diplomámmal valahol, jó fizetésért ha lehet.

B tervként nem sokra jutottam, ami viszont tetszik az az Óbudai Egyetem biztonságtechnikai mérnök, illetve kibermérnök szakja, csak hát aggasztóan alacsony volt a ponthatár mindkét szakhoz. Illetve nem tudom, hogy mennyire tudnak elhelyezkedni ezek végzettségek egyikével. Esetleg az Óbudain még a villamosmérnöki szak is tetszhet, csak ott is nagyon ijesztően alacsony a ponthatár, illetve elég fizikás egy szak az is. Ponthatárról beszélve, igen a BME-n sem olyan magas, viszont ott utána nagyon megbecsülik a diplomát. Nem tudom, őszintén.

Egyébként informatikából már leérettségiztem előrehozottan tavaly, ötösre, és az utolsó két évem során ötös is voltam végig. Tervezek belőle májusban emeltezni. Matekból középszinten jó vagyok, emelt szintet néha-néha nézegettem, az elég húzósnak tűnt, de volt amit sikerült megoldanom. Fizikából semmilyen szinten nem vagyok, nem is tanultam vagy csak alig a tanárhiány, illetve állandó váltakozás, kistanárok miatt. Angolból most megyek majd emeltezni, C1-es szinten vagyok belőle.

Ha valaki tudna beszámolót írni valamelyik egyetem valamelyik szakjáról is a fent említettek közül, azért nagyon hálás lennék. Melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni, keresni, melyik egyetem a leginkább emberközpontú, közösségileg jó, de ugyanakkor színvonalban is magas?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat, illetve azt hogy elolvastátok!



szept. 6. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Én tavaly érettségiztem és nálam is hasonló volt a helyzet. Több egyetem azonos szakjai közül nem tudtam dönteni. Én azt csináltam, hogy neten utánaolvastam véleményeknek, illetve próbáltam oda járó diákokkal beszélgetni, hogy ők miért szeretik vagx miért nem az adott egyetemet. Végül azt választottam, amiről a legtöbb jót hallottam, és így az első hét után azt kell mondjam, nek bántam meg
szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem*
szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne azon pattogj,hogy melyik egyetemen végzed a szakot mert kis túlzással senkit se érdekel melyik egyetemen végeztél. A munkálatók nem ezt nézik hanem azt, hogy mit hoztál ki az egyetemből ez alatt arra gondolok, hogy:


Voltál-e az egyetem mellett gyakornok ha igen hol,meddig és mennyire váltál be a ott.


Készítettél a suli alatt bármi kézzel foghatót mint pl komolyabb hobbi projekt vagy referenciamunka.


Ha nagyon tehetséges a hallgató akkor még versenyeredmény felmutatása is játszik.



Én a pannon egyetemen végeztem még tavaly mint Üzemmérmök-informatikus és senkit se érdekelt mikyen típusú diplomám és hol végeztem a szakot visszont a kb 10 hónapnyi gyakornoságom amit feltudtam mutatni papír mellé nagyon sokat segített.

szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!