Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El tudom végezni a survey...

El tudom végezni a survey statisztika és adatanalitika mesterszakot, ha 4-es vagyok matekból?

Figyelt kérdés
Mostanában fogalmazódott meg bennem, hogy data analyst szeretnék lenni, vagy ehhez hasonló munkakörben dolgoznék, és az ELTE oldalán található ismertető alapján ez a MSC áll a legközelebb hozzá. Viszont félek, hogy nem lenne elég hozzá a matektudásom. Egyébként kereskedelem és marketing alapszakkal mennék (ha jövőre felvesznek).

aug. 3. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nehéz megmondani. Mert amúgy az egyetemi matek, statisztika tök más mint a középiskolai. Az is simán lehet, hogy nem fog tetszeni. Kezdd el, aztán meglátod.
aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Egyrészt kereskedelem és marketing az egy fing büfészak a survey stathoz képest. Még ha vért izzadva 5 éves csúszással el is végeznéd (bár megfelelő egyetemi szintű matek BSc nélkül még úgy is necces) akkor diplomázás után mégis mihez kezdesz? Minek töltenél be olyan pozíciót ahová komoly matek és absztrakt gondolkozás kell? Egy szenvedés lenne a munkában a minden napi tevékenységed, úgysem bírnád sokáig...
aug. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha megnézed a teljesen beszámított szakokat: "Alkalmazott közgazdaságtan, matematika, fizika, Gazd. Elemzés" ahhoz képest nagy be etetés hogy a ker mark is be van számítva mivel ez egy jóval gyengébb szak. Egy volt szaktársam pénzügy- számvitelröl ment erre a szakra és úgy is voltak nehézségei hogy tehetségprogramban magasabb szinten tanulta a tárgyakat (Analízis, statisztika, ökonometria stb)
aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerintem valamit benéztél, mert a fizika alapszakot nem számítják be teljes kreditértékkel. Most néztem meg az ELTE oldalán. Ettől függetlenül elhiszem, hogy nehéz.
aug. 4. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki ezen a matek bsc-n porog, de amugy teljes kreditertekkel be sem szamitjak.

[link]

aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: Szerintem nem az alapszakra gondolnak, hanem a survey-en belül sok a matek, és ha most 4-es vagyok belőle, akkor biztos nem fogom bírni, vagy elvégezni azt a szakot. Bár a 3-as válaszolót én sem értem. Szerintem egy másik mesterszaknak a követelményeit nézte.
aug. 4. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A jegy teljesen szubjektív, ami az egyik prof-nál 4-es, az másiknál 2-es is lehet. Szóval nem igazán lehet így válaszolni erre a kérdésre. De szerintem nem lehetetlen.
aug. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem simán. Teljesen irreleváns az, hogy most hanyas vagy matekból. Egyébként meg survey statra nagyrészt szociológia BA-t végzett hallgatók járnak, és el is szokták végezni, pedig ott aztán nincs sok matek.
aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Hat nem tudom, én nemzetközi gazdálkodás alapszakrol mentem oda, igazából az analízis szerintem még könnyebb is volt, mint a bgfen, q valszámot meg be is számítottak. Mondjuk matekfaktos voltam anno ötössel, de messze nem volt olyan nehéz a szak, mint ahogy behqrangozták. Esetleg tanárt érdemes keresni (az államvizsgára nekem is magántanár segített felkeszulni). A többség szociológiarol megy erre a szakra, nem biztos, hogy ott is mindenki olyan jó volt matekból.
szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!