Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek egyetemre de szeretn...

Felvettek egyetemre de szeretnék halasztani egy évet. Ez, hogy működik? Ugyanúgy be kell íratkozni, mi a teendő? Semmit nem tudok.

Figyelt kérdés

júl. 25. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, be kell. Ha nem iratkozol be, akkor nem leszel semmilyen jogviszonyban az egyetemmel, így nem is tudnak veled jövőre mit kezdeni.

Érdemes írni az adott egyetem/kar TO-jának. Nem szokták szeretni, de vannak olyan szakok, ahol indokolt esetben jóváhagyják. De arra is készülj fel lelkiekben, hogy nem egy olyan egyetem és szak van, ahol elsőévesként ezt nem engedik.

júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják passziváltatás és igen, be kell iratkoznibmeg minden, utána tudod a félévedet passziváltatni és a következő félében újra kell nyilatkoznod. De nem minden egyetem engedi, hogy rögtön passzív félévvel kezdj, ennek utána kell kérdezni. Ha nem iratkozol be vagy ha nem lehet első félévben passziváltstni akkor sajnos jövőre újra kell felvételizned.
júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!!
júl. 26. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Egy év alatt azért próbáld megváltani a világot...
júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!