Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes átmenni levelezőre?

Érdemes átmenni levelezőre?

Figyelt kérdés
1. évemet fejeztem be osztatlan tanárin, nappali képzésen. Leginkább a velejáró költségek miatt gondolkozom, hogy 1 év passzív után inkább levelezőn folytatnám egy másik intézményben, ahol van tanári levelezőn (Egerről tudok). 24 éves vagyok, szüleimet se akarom tovább lehúzni, nagyon sokat elvisz a lakhatás is, kollégiumot meg most se kaptam, a diákmunka is csak a lakhatásra elég, nappali mellett nem igen lehet dolgozni. A tanárit nem akarom otthagyni.
júl. 25. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Levelező mellett valószínűleg nem tudsz majd diákmunkát vállalni, erre készülj fel. Nincsenek esetleg ösztöndíjak, amikre jelentkezhetnél?
júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
24 éves vagy és első évet végezted- Kizárom, hogy befejezed ezt a szakpárt, levelezőn meg pláne.
júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Levelezőn nem kapsz akkora tudást, amivel magabiztosan taníthatsz. Szerintem semmilyen osztatlan képzésen nem kéne levelezőt indítani (lásd orvosi, gyógyszerész stb.) - ez az én véleményem
júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
3.Én is meg vagyok döbbenve, hogy lehet ezt csinálni.
júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi miatt merült fel a kérdés? Gondolom a levelező képzés működésének már a kérdés kiírása előtt utánajártál. Alacsonyabb az óraszám, ez a gyakorlatokra és az előadásokra is igaz. Oktató és tantárgy függő is, hogy mennyire tudnak részletes és jó magyarázatokat adni az anyaghoz. Én nem tanárszakra járok, hanem SZTE proginfóra, itt elég sok önállóan feldolgozható anyagot adnak a legtöbb tárgyhoz. Tehát az én esetemben inkább az okozná a legnagyobb kérdést munkatendváltásnál, hogy a magasabb óraszám mennyivel segít jobban megérteni az önállóan feldolgozható anyagot. Ezen felül a második legnagyobb kérdés talán az, hogy heti 40 óra munka mellett mennyire fárasztó a dolog, egyáltalán mennyire lehet elmerülni főállás és feleakkora óraszámban adott magyarázatok mellett a tanulásban. Szerintem nem annyira, és ez minden szakra igaz. Sajnos levelezősként mondom, hogy a levelező képzés osztott rendszerben sem ad annyit, mint a nappali. Nem véletlen veszik nappalin 2* akkora óraszámban az anyagot. Azt a 2* akkora óraszámot szükségesnek érzik az oktatók, ki tudják tölteni tartalommal .
júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2. Köszi a biztatást. Én is minden jót kívánok neked az életben! 👍
júl. 25. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6#ne törődj velük, bőven meg lehet csinálni, itt a sok nappalis szokott hisztizni a levelezősök miatt, mert őket nem szívatják szét évközbe mint őket, vizsgán mindenkit egyenlően szívatnak.


Arra viszont készülj, hogy levelezősként sokat kell önállóan tanulnod/dolgozni/utánajárni a dolgoknak. Ne add fel az álmod, ha levelezősként érheted el, akkor érd el úgy!

júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. Sok mindent eddig is otthon tanultam meg nagyrészt. Hallás után én sose tudtam tanulni.
júl. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!