Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes vagy nem érdemes...

Érdemes vagy nem érdemes levelezőre menni?

Figyelt kérdés

Amikor kérdést teszek fel itt valamilyen képzéssel kapcsolatban vagy olvasom valaki más hasonló kérdését, akkor mindig 2 féle vélemény van.

A válaszolók egy része azt mondja, hogy nem olyan minőségű mint egy nappali, nem érdemes megcsinálni, a másik része azt mondja, hogy van olyan minősége mint egy nappalinak.


Ha, tegyük fel, nincs olyan minősége mint egy nappalinak, az azt is jelenti, hogy levelező képzés után hátránnyal indul az illető ha munkát keres mert mindenhol a nappali végzettséget preferálják?

Vagy nehezebben vesznek fel mesterszakra egy olyat, aki az alapszakot levelezőn végezte?

Valójában végzés után van annak jelentősége, hogy nappali volt vagy levelező?


Számomra az a bökkenő a levelezőről lebeszélők véleményében, hogy a levelezőt azoknak találják ki, akik nem tudnak nappalira járni mert mondjuk dolgozniuk kell tanulás mellett, például azért mert máshogy nem tudná eltartani magát vagy azért (ez az esetek többsége szerintem) mert már idősebb, van egy másik diplomája vagy bármilyen képzése és abban dolgozik, de váltani szeretne vagy akár azért mert az aktuális munkahelyén megkövetelnek egy új képzést. Viszont ha felesleges hülyeség lenne a levelező, akkor miért indítanák? És mi értelne lenne például egy állásinterjún azért nem felvenni valakit, mert levelezőn végzett?


Valójában kinek van igaza? Aki azt mondja, hogy van értelme egy levelezőt elvégezni, vagy annak aki azt mondja, hogy nem ugyanolyan erős, nincs értelme?


Érdekes, hogy az OKJ-ra sose mondja senki, hogy ne lenne értelme.


Én is szeretnék talán később levelezőt vagy OKJ-t végezni, bár van már diplomám. Eléggé elbizonytalanítanak ezek a válaszok.



2021. máj. 9. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

A levelező valóban azoknak van, akik dolgoznának a képzés mellett. Általában kéthetente 2 napon van órád, míg a nappalisoknak abban a két hétben minden nap (tehát 10 napon), így nyilván nem olyan lesz a levelező minősége, mint a nappalinak.

Itt nem a képzés értéke veszik el, hanem az oktatásé. Rengeteget kell egyedül otthon megtaníts magadnak, mert nem fér bele. Egy tanulós képzést szinte lehetetlen elvégezni levelezőn, nagyon sok helyen nem is indítanak.


A mesterképzéssel kapcsolatban annyiban lehet hátrányod, hogy ha nem tanulsz rendszeresen és nem tanulsz meg mindent (mert ugye nappalin azért vannak zh-k, rendszeres beadandók amivel "köteleznek" az óráról órára tanulásra), akkor egyetlen vizsgán fog múlni az átlagod, amit a diplomába írna. Az egyetemek kölünböző módokon számítják a mesterre a pontokat, de a legtöbb esetben jelentős részét teszi ki a súlyozott átlagod. Ha 2-3-asokkal átcsúszol a vizsgán, mert a levelezőn ezt a tudást kapod meg, akkor más nappalisok, akik év közben írtak beadandókat és zh-kat, amik jók lettek, de a vizsgájuk csak 3-as, akkor az átlaguk abból a tárgyból lehet hogy 4-es lesz.


Az állásinterjún nem fog számítani, hogy levelezőn vagy nem levelezőn végeztél, mert ott a munkatapasztalatodat nézik, tehát ha már levelezőre mész, akkor keress gyakornoki melót, ami a későbbi munkakörödbe releváns lehet. Ilyen szempontból a nappali "nem éri meg", mert nappali képzés mellett nehéz gyakornoki melót találni, ami belefér az életedbe, persze nem lehetetlen, de a legtöbb ember aki levelezőn van és mellette dolgozik nem teheti meg, hogy a stabil munkáját 800-1000 ft-os nettó órabérre cserélje gyakornokként.

2021. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
24%

Nézd. Az én véleményem az, hogy azt kell tanulni ami érdekel, különben kínszenvedés lesz így is úgy is.

Végig lehet nappalin is bukdácsolni 6 év alatt is a B.Sc-t úgy, hogy egy nulla vagy, de nagy nehezen lett egy papírod és végezhetsz úgy is levelezőn, hogy érdekel, esetleg már rég azon a területen dolgozol, komolyan veszed.

Az viszont tény, hogy levelezőn nem fogsz tudni annyi időt beletenni, mint akinek semmi más dolga nincs, érdekli, és csinálja rendesen, viszont nem gondolom, hogy ebből hátrányod lesz, mindenképp fogsz találkozni olyannal a szakmában aki jobb és olyannal is aki rosszabb, ami természetes.

Arról nem is beszélve, hogy annyira sokrétű már minden szakma, hogy lehet, hogy akivel egy szakon végzel teljesen mással fogtok foglalkozni.


Ezt leírtam már többször, de az a véleményem, hogy az egyénen több múlik, mint a lehetőségeken. Ha beleteszed az időt, munkát, simán meg fogod állni a helyed, főleg pár év múlva, azt se lehet megmondani ki hol és mit végzett.


Én dolgoztam olyan helyen ahol mindenkinek műszaki és természettudományi végzettsége volt, de mivel team munka volt, tök jól kiegészítettük egymást.


A másik ilyen az szokott lenni, hogy melyik egyetemen végeztél. Baromira mindegy, max egy jobb nevű jobban néz ki az önéletrajzba, ennyi.


A tanulás pedig mindig megéri, ez nem kérdés.

2021. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!