Egyetem problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok, abba a problémában vagyok, hogy elkezdtem egy felsőoktatási szakképzést (ELTE IK) még 2023 szeptemberében, de idénre teljesen elment tőle a kedvem, és abba szeretném hagyni. A neptun már figyelmeztetett is, hogy átraktak önköltségesre, de idén szeptembertől már nem is tervezek járni. Ezügyben mit tudnék tenni? Nem találok konkrétan semmit a kiiratkozásról rendesen.

Másik kérdésem pedig az, hogy egyáltalán lehet így átjelentkezni? Úgytudom, hogy szakképzésről rendesen nem, mivel így is alacsonyabb szintű.

Ha nem lehet átjelentkezni, mikor van esélyem rendesen felvételizni egy másik egyetemre, alapképzésen?



júl. 25. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán passzíválsz. Pótfelvételi esetleg?
júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz ki és rendes felvételi eljárással vagy pótfelvételivel jelentkezz egy másik szakra. 2 támogatott féléved mindenképp elvész.
júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én nem tudok nagyon érdemben hozzászólni a témához, viszont ha szabad megkérdeznem, akkor nagyon kíváncsi lennék, hogy mi volt ott a rossz, mi az oka annak, hogy elment tőle a kedved? Engem is érdekel az ELTE IK, és ezért lennék kíváncsi a személyes véleményedre. Megértem, ha nem szeretnéd nekem részletezni, vagy akár csak privát üzenetben, az is jó. Köszönöm, ha válaszolsz. Másik egyetemeken egyébként, ha jól tudom a tanulmányi osztállyal kell felvenni a kapcsolatot ezügyben, írsz nekik egy emailt, vagy felhívod őket.

júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha teljesen abbahagyod az egyetemet, akkor vissza kell fizetned a 2 támogatott félévet. Ha viszont újrakezded egy másik szakon, akkor teljesen előről számítódik minden. (Úgy veszi, mintha nem használták volna el 2 évet, ez csak akkor működik, ha maximum 2 félévet használtál el, ha még egy évet maradnál, akkor nem) Ha ennyire nem megy, ne erőltesd, ne fizess feleslegesen és ne pazarold az idődet, hanem inkább kezdj másik szakot. Egyébként én is ugyanez voltam, csak gazdasági (pénzügy számvitel) szakról mentem át egészségügyre (dentálhigiénikus).
júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
4. hülyeséget ír. el se olvasd.
júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 érdekes, én ezzel a hülyeséggel kerültem az másik szakra :0
júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!