Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel orvosira.Éretts...

Nem vettek fel orvosira.Érettségizek újra csak egy tantárgyból (biológia vagy kémia) vagy mindkettőből?

Figyelt kérdés

PTE orvosi a cél, idén 397 volt a határ, nekem csak 389 pontom volt , úgyhogy nem vettek fel. Erre számítottam, szóval nem bánom annyira, viszont egyértelmű , hogy újra kell érettségiznem, de nem tudom eldönteni , hogy biológiából és kémiából is kéne , vagy elég csak kémiából.

A tanulmányi pontom 96 , az érettségi átlag 82 és van kettő nyelvvizsgám (ebből viszont csak egyre kapok pontot , mert nyelvizsgákra maximum csak 40et adnak). Idén a felvételi beszélgetés során 50 pontot kaptam, de ez nem tudom , hogyan fog változni jövőre.

A biológia 72 pont lett , a kémia 47 , tudom nem a legmagasabb, tisztában vagyok vele, hogy elrontottam. Eredetileg úgy voltam vele, hogy a kémiát írom újra, de most elkezdtem gondolkozni azon, hogy talán mindkettőt újra kéne írnom, vagy akár csak biológiából elég lenne.



júl. 25. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Abból érettségizel amiből akarsz. Szerintem a kémiát próbáld újra, az lett rossz.
júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Én mindkettőből mennék. Egyrészt mert a biosszal is nyerhetsz pár pontot, plusz nekem pl motiváció lenne a kémiához, hogy van mellette valami, amiben van sikerélmény, és feldobná a napokat, ha nem egy téma körül élnél :)
júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Én nem mennék bioszra, mert az megosztja az erőidet, sokkal hatékonyabb lenne ha csak a kémiára koncentrálnál
júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kémia nagyon gyenge. Ezen kell javítanod kb 25-40 pontot. A helyedben erre feküdnék rá. Elmennék érettségizni kémiából emelt szinten októberben és májusban is.
júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Kémiára mindenképp, a bioszt szintentartanám, olvasgatnám heti 1 napom, és azt is megpróbálnám. Ha megírod az írásbelit utána kiderül, van e értelme szóbelire menni vagy inkabb maradjon a tavalyi. A kémiára viszont nagyon rá kell feküdnöd, az az orvosin is piszkosul fontos, és sokkal gázabb. Kellenek a jó alapok.
júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén én is csak kémiára mennék rá
júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem menj mindkettőből.

Ha nem lesz jó a kövi kémia, de ha a bioszt sikerül jobbra megírni még felhúzhatod a pontjaidat.

Egyik ismerősömet ezért nem vették fel idén. 70%os biosza és 50% kémiája volt előző évről és úgy döntött, hogy csak kémiából megy, mert a biosza eleve jó. Az idei kémiáját nagyon elrontotta, de a bioszt meg tudta volna írni egész jóra olyanra, hogy felvegyék

júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
3, ha érettségi évében ment a biosz az összes többi tárgy mellett 80 felett, akkor nem fogja megosztani. Ráadásul nagyon demotiváló csak ugyanazzal foglalkozni állandóan. Biológiára tanulnia annyira nem kellene, néha olvasgatna a kémiák között...
júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Én hasonlóan voltam mint a kérdező, kémiából mentem csak újra, és nagyon jó döntés volt. A biosza jó lett, azon max pár százalékot tudna javítani, ami jelentősen nem húzná fel. A kémiája viszont nagyon gyenge, attól venné el az időt.
júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Én anno mindkettőből újra érettségiztem. Bioszra annyira nem feküdtem rá, de ígyis sikerült néhány százalékot javítani rajta. Kémiából pedig 46%-ot sikerült 72%-ig feltornázni.
júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!