Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy a közép és...

Igaz az, hogy a közép és emelt szintű magyar érettségit már csak egy hajszál választja el egymástól?

Figyelt kérdés
Hallottam tanároktól, de egy kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Kíváncsi lennék azok véleményére is, akik akár idén érettségiztek magyarból emelt szinten.
jún. 11. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem
jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem, az emelt sokkal nehezebb
jún. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem, de nézz meg egy feladatsort...minden nyilvanos az OH oldalan.
jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nem, az emelt sokkal nehezebb és sok olyan plusz tananyag van amit középszinten nem kérnek, így azokat fakultáción kell megtanulnod, de mivel így is nagyon sok, van amit magadtól kell megtanulnod, kidolgoznod, mert sajnos nem fér bele a tanórákba. Ilyenek például a kötelezők otthoni feldolgozása vagy akár könnyebb életművek elolvasása/megtanulása.

Üdv: egy emelt magyaros:)

jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

1. Miért nem hiszel a tanároknak?

2. Jobban hiszel a gyk-nak, mint a tanároknak?

3. Miért nem hiteles forrásból tájékozódsz?

jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Én is emelt magyarra készülök csak jövőre, most közepeztem. Igazából összehasonlítottam az idei közepet a tavalyi emelttel, hát típusfeladatot illetően ugyanaz volt, csak kevésbé ismert művekből kell felismerni szereplőket, nem ilyen Az aranyember, Édes Anna szintűből. A stílusjegyeket is tudni kell mind a közép mind az emeltnél. Annyi volt a különbség, hogy a szövegértéses résznél összetettebbek a kérdések, sokszor el kell rajta gondolkozni, hogy mire gondolhatott a költő, szélesebb tudás kell a költői eszközökről és műértelmező szövegalkotás helyett összehasonlító verselemzés van. Illetve más emelthez képest (angolt és törit néztem) könnyebbség, hogy magyarból emelt szinten is vannak kiadott tételek, nemcsak annyi, hogy "bármi lehet, ami emelt szinten írásbelin követelmény". Szóval a konkrét kiadott 20 műből készülsz irodalmon, amik lehet nehezen értelmezhetőek, de ha szeptembertől májusig becsületesen minden héten megcsinálsz 1-et és meg is tanulod, simán lehozható. De igen amúgy, régen sokkal nagyobb különbségek voltak (tavaly és azelőtt) emelt és közép között. Aki nem hiszi, járjon utána. Igen, középen ugyanaz a szemét pontozás van az irodalmi feladatlapnál is, mint emelten, hogy 3 szereplő, 3 műcím, 3 író/műfajmegnevezés. A közép sem már a régi, egyszerű, érveléses típusfeladat. De emeltre is ugyanúgy fel lehet készülni, mint középre.
jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!