Egyetemen szakváltás?

Figyelt kérdés

Felvettek mernokinformatikusnak a miskolci egyetemre.

De én a debreceni egyetemre jelentkeztem első helyen programtervező informatikusnak.


A kérdésem az lenne hogy év közben vagy fel evkor át lehet menni programtervező info ra, és másik egyetemre?

Gondolom az első szemeszterekben ugyanazt tanulja a mérnök info is mint a prog info.


júl. 24. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Még többet is, mint az első félév. Elvi lehetőség van rá, de a legtöbb egyetem legalább két lezárt félévet és/vagy 60 kreditet vár el. Emellett nyilván feltétel, hogy a fogadó intézményben legyen szabad hely, valamint az se árt, ha jó az átlagod.
júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb lenne újrafelvételizned.
júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor jövőre újra próbálni?

Esetleg jobb érettségit írni újra jövőre?

júl. 24. 21:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azt csinálnám, hogy elkezdeném a mérnökinfót. Egyrészt simán megvan a lehetőség rá, hogy megszereted. Egyébként fogsz annyit fejlődni matekból, hogy simán írsz egy jobb emeltet. Februárban beadod a jelentkezést, felvesznek, elfogadtatod a korábban teljesített tárgyaidat, és kész. Vagy megpróbálod az átjelentkezést. A lényeg, hogy lesz választási lehetőséged.
júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Hogy érted hogy februárban beadom a jelentkezést? Hova?

A matekot emelt szinten csináltam.

Azzal semmi gond.

A gond ott van hogy én szakma után csináltam az érettségit, esti tagozaton, és mivel info bol kevés óraszámot tartott az iskola, így nem tehettem belole erettsegi vizsgát.

A debreceni és a miskolci egyetem info helyett elfogadja a magyar érettségit is, szóval így nyertem felvételt.

De a magyar érettségim nagyon gyenge lett.


Infobol is emelt szinten akartam érettségizni.

Nagyon sok pontot buktam azon hogy magyart nézték felvetelinel, nem infot.

júl. 24. 23:42
 6/16 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi lehetőséged lesz mindkettő elvégzése után, ne aggódj. Ha annyira nem akarsz Miskolcra menni, miért jelölted meg?
júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mérnök info n van fizika és elektronika ha jól tudom.

Mivel ezeket nem szeretem, így marad a prog info.

Amikor jelölni kellett szakokat, akkor pontosan nem olvastam bele hogy mérnök info n, van fizika és elektronika.

júl. 27. 22:11
 8/16 A kérdező kommentje:
Mivel matekot emelt szinten 5 lett, 90% feletti, és szeretem a matekot, így a prog info közelebb állna hozzam, és könnyebben el tudnam végezni.
júl. 27. 22:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne iratkozz be, halassz egy évet.
júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Miért az nem megoldas amit a 4-es válaszoló irt?

Így nem bukok 1 évet.

Matek es infoval nincs gondom.

júl. 27. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!