Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megbántad, hogy egyetemre mentél?

Megbántad, hogy egyetemre mentél?

Figyelt kérdés

Vagy a szakot?


Én gépészmérnök BSc, MSc diplomával rendelkezem, de nagyon megbántam. Anyagilag nagyon nem érte meg. A cégünknél a hegesztők jobb órabérben vannak, diplomások közül a pénzügyesek is.


Ha újra kezdhetném vagy valami szakmát tanulnék vagy gazdászra mennék. Orvosnak sajnos nem vagyok alkalmas.


júl. 24. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, életem legnagyobb lehetőségeit szereztem meg általa és nagyon jó barátokat.
júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Az orvos és a gépészmérnök között azért van még néhány szak...
júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, bár az első szakommal végül nem tudtam kezdeni semmit (amikor jelentkeztem, nem úgy tűnt, hanem úgy, hogy kifejezetten felfutó dolog lesz, csak aztán másképp fordult a világ), de az is érdekes volt, és sok jó élményben volt részem, sok értékes készségre tettem szert. A második szakom pedig alkalmazottként is egész jól fizet, később vállalkozni is lehet majd vele, ha úgy döntök. A munka érdekes is és szeretem is. Az egyetemi végzettség alap ehhez a munkakörhöz.
júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
#3 ez milyen szak?
júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 Ezért írtam a gazdászt is. Más nem nagyon van. Talán jogász, de nem egyet ismerek, akiknek nem jött be, mert telített a piac.
júl. 25. 06:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor tárgytalan a jogász is

De mi szeretnél lenni?

júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom. Gépészmérnökkel nem lenne bajom, ha normális fizetés adnának. Valószínűleg kitanulok valamilyen szakmát, ezzel viszont az a baj, hogy a kézügyességem szinte 0.
júl. 25. 08:03
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarsz munkahelyet váltani? Esetleg kimenni külföldre?
júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 pedig a gépészmérnökök elég jól keresnek, valószínűleg neked vannak irreális elvárásaid, kérdező. A jó fizetésért is meg kell dolgozni, nem így működik hogy azonnal dől a pénz. Miből gondolod hogy külföldön jobb lesz? Ott sincs kolbászból a kerítés.
júl. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem, hogy egy gépészt szívesen látnak külföldön. Pl biztos van elég német, svájci stb mérnök. Pont hogy ott is a szakikból van hiány.

Irreális elvárás olyan órabér, mint ami a hegesztőknek van senior mérnökként? Szerinten nem. De MO-on már egyre több olyan hely van, ahol a gépészek (nálunk a vegyészmérnök, építészmérnökök és a villamosmérnökök is kevesebb órabérben vannak mint a hegesztők.

júl. 25. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!