Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a matematika...

Mennyire nehéz a matematika szak, és matematikus mesterképzés?

Figyelt kérdés
Nem jártam specmatekos tagozatra, de nagyon érdekel a matematika, versenyekre is mentem, ott kétszámjegyű eredményeim voltak, és szívesen foglalkoznék elméleti matekkal hosszútávon. Másik lehetőség lenne a tanári pálya lenne. ELTE vagy BME jöhet szóba.

júl. 14. 21:17
 1/8 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
85%
Jellemzően alacsony a lemorzsolódás.
júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
71%
Ha érdekel, nem nehéz.
júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És milyen szintű előismeret szügséges? Emelt érettségi szintje elég, vagy inkább a specmatekosok tudása az elvárás?
júl. 15. 18:28
 4/8 Baluba ***** válasza:
100%
@1: Ez mikori infó? Én 10 éve kezdtem, 7 éve végeztem ELTA matek alapszakon, akkoriban az volt a vicces mondás, hogy a szak felezési ideje 1 év, azaz évente feleződik azok száma, akik még a szakon vannak, és nem csúsznak.
júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A specmatos tudás persze előny, de egy erős emelt tudással főleg ha a versenyzés sem idegen tőled már teljesen jó vagy. Onnantól már csak azon múlik, hogy az egyetem alatt mennyire veszed komolyan a tanulást.
júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a hallgatók többsége specmatekos?
júl. 16. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A hallgatók többsége feltehetően specmatekos, de nem kell betojni. Mindent a nulláról kezdtek, azaz átveszitek a teljes gimnáziumi anyagot, csak [nagyon] kibővítve. Utólag már röhejesnek fog tűnni, hogy gimiben a legnehezebb anyag a másodfokú egyenlet megoldóképlete volt, meg a Pythagoras-tétel bizonyítása. Mittudomén a 200 oldalas számelmélet könyv első 5 oldala összefoglalja a teljes specmatekos középiskolás anyagot, a többi 195 oldal a többieknek is új.
júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 feri_bá válasza:

Emelt szintű érettségi kötelező (ELTE-re biztosan). A versenyeredményeid alapján biztos képes vagy elvégezni a matematika szakot. De dolgozni kell; szerintem megéri.

Nem probléma, ha valaki nem spec. mat.-on tanult.

aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!