Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE-KVIK-ről átkerülhetek az...

BGE-KVIK-ről átkerülhetek az ELTE-GTK-ra?

Figyelt kérdés
Most voltam 1.éves, és nem tudom hogy ez hogy működik, ilyenkor mi változik, már ha átvesznek

júl. 12. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Az átvételi kérvényt a fogadó intézményhez kell benyújtani, írásban. Érdeklődj utána az ELTE-GTK tanulmányi osztályán, hogy milyen formanyomtatvány és milyen dokumentumok mellékelését kérik, és hogy mi a benyújtás határideje.


Arra sajnos számítanod kell, hogy valószínűleg csak költségtérítésesnek vehetnek át még akkor is, ha a BGE-n állami finanszírozású hallgató voltál. Ha felhívod a tanulmányi osztályt, ennek is kérdezz utána, s így mérlegelheted, megéri-e neked az intézményváltás.

júl. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A költségtérítéses maz milyen pontosan?
júl. 12. 08:13
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként mi az oka, hogy átjelentkezel? Mindkét egyetem jó, színvonalas intézmény egyébként.
júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

turizmus vendeglatason vagyok...

Kb. semmi értelme, normális képzést se kapunk, elhelyezkedni se könnyű vele, fizu is sz@r

júl. 12. 10:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szar a fizetés. Krva jó helyekre be tudsz kerülni, főként ha végzés után Pesten is maradsz. Amúgy így pont most, hirdetés előtt 2 héttel nem vennék rá mérget, hogy maradna szabad kapacitása az egyetemnek, hogy átvegyen téged, nagyon népszerű egyetem, pótfelvételin sem szokott indulni, mert magas pontszámmal telnek be a szakok.
júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A turizmusban jó a fizetés?

Így, hogy belelátok, a turizmusos munkák 70-80%-a elvégezhető nemzetközi gazdálkodással, fordítva viszont ilyen 20-30% az arány.

Illetve ott tanulnánk gazdaságpolitikát, szociológiát, amik szerintem rohadt érdekesek.

Ezen a szakom 1 év alatt ami felkeltette a figyelmem, az a gazdasági matematika 1 része, illetve a canva-s beadandó volt..

Valszeg eltére nem vesznek át, de a bge-re minden esélyem megvan

júl. 12. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Gazdasagpolitika, szociologia van a bge-n is, kar atmenni ezert.
júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#2: A költségtérítéses hallgató az, akitől félévenkénti tandíjat kérnek. Leghamarabb 1 év után lehet visszakerülni tandíjmentes státuszba, de ehhez jól kell tanulni és a többi hallgató tanulmányi eredményétől is függ, hogy sikerül-e.
júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak nemtudom, hogy a nemzetközi gazdálkodás a bge-n ugyanolyan színvonalas-e mint az eltén, illetve, hogy itt is vannak ilyesmi tárgyak, mert azt nem találtam meg.

Augusztus 25.ig lehet átjelentkezni

júl. 13. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan színvonalú. Ha egyetemen belül jelentkezel át, nagyobb esélyed van állami helyet kapni, mintha másik egyetemre mennél. Főleg egy ELTÉn. Ott max önköltségesre vesznek át.
júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!