A Corvinust vagy az ELTE-GTK-t válasszam?
Idén érettségiztem gazdálkodási és menedzsment szakon szeretnék tovább tanulni Budapesten, de nem tudom melyik egyetem képzését (Corvinus vagy ELTE) tegyem az első helyre.
Aki esetleg oda jár vagy ott végzett letudná írni a tapasztalatait, esetleg hogy ajánlja e?
(Nekem jelenleg az ELTE van az első helyen, mivel a nyílt napon szimpatikusabb volt mint a Corvinus, de közben tudom, hogy a legelismertebb képzés a Corvinuson van.)
A következő dolgokra vagyok különösen kíváncsi:
- egyetemi közösségi élet
- lehetőségek (pl. külföldi félév, stb)
- mennyire sok tanulást igényel, esetleg van e valami szivatós tényező (pl ELTE vizsgaközpontról hallottam ezt)
Köszi a válaszokat előre is!
A következő kérdéshez az első választ én írtam, hátha segít:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..
Amire nem tértem ki az előző válaszomban:
Van lehetőség külföldi félévet csinálni Erasmussal, CEEPUS-sal, meg ezer másik nevenincs programmal. A Corvinusos kollégáimtól azt hallottam, hogy nagyon sok egyetem felbontotta velük a partnerkapcsolatot az EU-s rendelkezés miatt, de erről bővebben nem tudok nyilatkozni. Emellett Eltén könnyebb TDK-t nyerni, ösztöndíjat szerezni, stb. Ez tulajdonképpen azért van, mert a kar fiatalsága miatt nincsenek ezek annyira bejáratva. Emiatt a tanárokkal is könnyű közeli kapcsolatot kialakítani, ha nyomulós vagy.
Mivel vannak megajánlott jegyek meg tudod oldani, hogy minden évben legyen kb 5 hónap szüneted ha szorgalmi időszakban végig készülsz. Ha már van tapasztalatod tanulásban, és motivált vagy, akkor 30 óra munka mellett 4.0 átlag simán hozható úgy, hogy egy vizsgád sem legyen. Egy nehézség van amin túl kell esni, a szigorlatok. Nem vészesek, de ezekre azért fel kell készülni, és együtt a diplomaátlag egy negyedét teszik ki.
Remélem tudtam segíteni, kérdezz, és ha tudok bővebben kifejtem. Remélem Corvinusos hallgató is fog válaszolni.
Szerintem mindkettő egyetemen színvonalas gazdasági képzés folyik, de valóban van néhány eltérő tényező. Én a Corvinusról tudok írni egy pár sort, hiszen most fogom kezdeni ott a 3. évem, de vannak ELTE GTK-s barátaim is, szóval onnan is vannak infóim.
A közösségi életet tekintve az első évben rengeteg lehetőséged lesz a Corvinuson szocializálódni, hiszen az ÖCSI (a gólyákért felelős diákszervezet), sok programot szervez az új hallgatóknak, amiken ki tud alakulni egy közösség: a gólyatáboron kívül ott van a gólyahajó, és a gólyabál, illetve az első félévben lesz több ilyen adhoc program is, például egy kocsmatúra, vagy egy scavanger hunt. Persze ez második évtől már redukálódik, de addigra általában már létrejön egy közeg, akikkel néha-néha össze tudtok járni. Ezenkívül rengeteg diákszövetkezet van, amiket elég intenzíven hirdetnek is, tehát ha szeretnél csatlakozni egyhez, akkor biztosan megtalálod majd azt, ami számodra szimpatikus.
Mivel alapítványi az egyetem, ezért sajnos nálunk az Erasmus+ program idéntől megszűnt. De ehelyett már létre is jött az ún. Pannónia program, ami lényegében ugyanaz, csak nem az EU-tól jön a pénz. Az előttem szólónak valóban igaza van abban, hogy néhány egyetem felmondta a Corvinussal való szerződését, azonban így is számos egyetem áll rendelkezésre, ahová lehet menni. Illetve van néhány szak (pl. nemzetközi gazdálkodás), ahol eleve be van építve a tantervbe egy kötelező külföldi félév, de ezenfelül is tudsz menni még egyre, anélkül hogy csúsznál.
Mindkét egyetem nehézségét valahogy a BME és a BGE közé tenném... Azonban másfajta megterheléssel találkozhatsz a két egyetemen: Míg az ELTE-n jellemzőbb a lexikális tudás számonkérése, ahol úgymond "be kell magolnod az anyagot", és az alapján írod a zh-kat, vagy a vizsgát, ha arra kerül a sor, a Corvinuson sokkal gyakoribbak a projektmunkák, a csapatmunkák, a prezentációk, és a beadandók. Szóval szerintem ez tőled függ, hogy inkább a lexikális tudás elsajátítása fekszik neked jobban, vagy ezekben a soft skillekben vagy jobb, mint például a prezentálás, vagy a csapatban való együttműködés. Azt hozzá kell tennem, hogy nekem is összejött eddig mindig az évi 5 hónap szünet, hiszen nálunk sok tárgyból a zh-k és a vizsgák helyett a féléves munkánkra kapjuk a jegyet, hiszen minden héten/kéthetente teljesíteni kell az adott tárgyból ez bizonyos feladatot. Ez a szorgalmi időszak alatt néha sok erőfeszítést igényel, azonban utána általában csak 1-2 vizsga marad, amiket meg tudsz csinálni a vizsgaidőszak elején, így marad 2-3 hónap szüneted a félévek között.
Egy szó mint száz, szerintem mindkettő egyetem jó, de a te személyiségedtől függ, hogy melyik áll közelebb hozzád.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!