BME-GTK vagy ELTE-GTK?
Sziasztok! Idén érettségiztem és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik egyetemre menjek.
Pénzügy és számvitel szakot írtam az első helyre, de a gazdmen-en is gondolkodom.
Ha te vagy valamelyik ismerősöd az eltére vagy bmére jár, akkor megköszönném, ha írnátok érveket/ellenérveket és, hogy mire lehet számítani.
Amik nagyon érdekelnek az a
1. Közösségi élet
2. Tanárok stílusa, segítőkészsége
3. Vizsgák (pl. van-e megajánlott jegy a bme-n is, és hogyan pontoznak, mert az eltéről hallottam, hogy matekon nincsenek részpontok és szó szerint kellenek definíciók)
4. Milyen átlag kell az állami ösztöndíj megtartásához
5. Nyelvtanulás (német)
6. Ha van még valami a szerinted fontos tudni
Szia! ELTE GTK-s vagyok. Saját tapasztalataimról tudok beszélni, angol nyelven tanulok psz-t:
1. A közösségi élet véleményem szerint nem annyira erős, bár én nem egy bulizós fajta vagyok. Lehet új haverokat, igazi barátokat is szerezni hogyha az ember nyitott. Nekem sok új barátom lett, pedig nem tudtam elképzelni, hogy gimnázium után is lesz erre lehetőségem. A szakmai élet nem olyan jó mint a Corvinuson, vagy IBS-en, de ez az odajáró hallgatók függvénye. Azért van jó sok lehetőség, javaslom, hogy nézz utána. (Céges partnerségek, diákszervezet, szakkoli)
2. Vegyes. Van olyan tanár, akit el tudnék képzelni a világ legjobb egyetemein is, olyan előadásmódja, energiája van, és látszik szereti amit csinál. Keress rá a következő nevekre ezzel kapcsolatban: Szívós László, Fortvingler Judit, Árva Gábor. Láthatod, hogy ők a BME-re vannak sorolva MarkMyProfessoron. Ez azért van, mert a tanári karunk fele onnan vándorolt át, a másik tele meg vagy ott végzett, vagy ott is tanít párhuzamosan. Vannak nagyon gyenge tanárok is, ilyen pl. szerintem Hlédik Erika (angoltudás), Pál Tamás (angoltudás), Molnár Márk (előadásmód). Vannak szigorúbb tanárok is, mint pl. Pádár Katalin. Összességében rendben van a tanári kar, jó fizetést is kapnak, szóval úgy gondolom mindannyian motiváltak a tanításra, csak van akinek megy, van akinek nem.
3. Nálunk a méltán hírhedt vizsgaközpontban rendezik a vizsgákat. Részpontok csak akkor vannak, ha vagy egy rohadt nagy textboxba leírod a levezetést, vagy egy digitális tollal, és azt lemented és feltöltöd. (Katasztrófa, idő hiányában ritkán lehet megcsinálni)
4. 3.0, simán hozható heti átlag 1-2 óra tanulással. Nekem a legjobb súlyozott átlagom 4.8 volt, ott azért munka mellett nem volt sok másra időm.
5. Ha bekönyörgöd magad a BTK-ra akkor tudsz tanulni németül, én ezt csináltam orosszal. Egyébként most terveznek indítani nyelvi kurzusokat, ha pedig szakkolis vagy fix lehetőséged van nyelvet tanulni.
6. ACCA akkreditációt érdemes megnyomni, ha ezzel szeretnél foglalkozni 5 vizsgád megvan a BSc végére a 13-ból. Szerintem az pozitívum, hogy nem kell bejárni, így sokkal könnyebb dolgozni suli mellett. Nem véletlen egyre több ELTE hallgató van Morgannél, Big4-nál is, és már MBB is kezd nyitni felénk. Aki szerint az iskola azért van, hogy bejárj, mert így nem szerzel semmi tényleges tudást annak szerintem igaza van, csak üzleti szakra nem tanulni jön az ember, hanem a papírért, meg kapcsolatokat gyűjteni. OTDK-ra is viszonylag könnyű kijutni. Most nagyon komolyan nyomják a pénzt a karba, plusz azt hiszem idén az ELTE a legjobb egyetem itthon, valahol 560 környékén a világon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!